erhan

yapılacak bir şey yok

İsmet BAŞAR

İsmet BAŞAR

E-Posta : ismet@artvinpost.com

Pazar günü yapılan yerel seçimler sonrası Hopa`da oluşan netice CHP`nin mağlıbiyetiyle sona erdiğini söyleye bilirim. 15 oy farkla Ak Partinin kazandığı seçimin sandık sonuçlarına itiraz eden


Yapılacak bir şey yok
Pazar günü yapılan yerel seçimler sonrası Hopa`da oluşan netice CHP`nin mağlıbiyetiyle sona erdiğini söyleye bilirim. 15 oy farkla Ak Partinin kazandığı seçimin sandık sonuçlarına itiraz eden CHP yönetiminin itirazını kabul eden ilçe seçim kurulu, 48 sandığın sayım işlemine pazartesi öğle saatlerinde başladı. 
İlk sandıkta Ak Partinin bir oyu iptal edildi ve fark 14 e düştü daha 47 sandık daha vardı. Biraz umutlanan Hopa CHP ve bizler diğer sandıkların açılmasını ve farkın daha da düşmesini beklerken akşam üzeri toplam 7 sandık yeniden sayılmıştı. fark düşmek yerine yükselmeye başlamış, hatta 18 e çıkmıştı.
Gece sayıma ara verildi. Salı günü sayıma tekrar kaldığı yerden devam edildi. 41 sandık daha vardı sayılacak, hakime hanım başkanlığında ki ilçe seçim kurulunda görevli memurların yanısıra beş partinin temsilcilerinin gözetiminde yapılan kontrollü sayımda farkın giderek arttığı gözlendi. Akşam saatlerine geldiğinde fark iyice açılmış ve neticenin değişme ihtimeli kalmamış denecek kadar sayı aralığı açılmıştı. 
Edinilen bilgiye göre kalan son dokuz sandığa gelindiğinde AK Parti ve CHP arasında ki on beş olan fark, yirimi beşe çıkmış, artık netice yavaş yavaş kesinleşmişti. Hopa gibi yerde seçim öncesi tedbir almayan sol anlayışlar ve CHP artık kaybetmiş diye biliriz. Kalan son dokuz sandıkta da sayımlar devam edecek muhtemelen siz bu yazıyı okurken işelem tamamlanmış olur.
`Çıkmamış candan umut kesilmez` değiminden yola çıkacak olursak, kalan dokuz sandığın da sayımının yapılmasıyla. neredeyse imkansız denilebilecek olan CHP adına mutlu sonuca ulaşılamayacak. Bu arada AK Partinin de Kemalpaşa seçimleri için itiraz ettiği ve Kemalpaşa`nın da yeniden sayılmasını istediğini duydum, bakalım ordan bir şey çıkacak mı....
 


İzlenme: 47394
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN