erhan

Hopa’da Onkoloji Hastanesi İstiyoruz

İsmet BAŞAR

İsmet BAŞAR

E-Posta : ismet@artvinpost.com

Değerli okuyucularım, TRT Antalya bölgesinde çalışan bir gönüllü arkadaşımın oluşturduğu sosyal medya vasıtasıyla on binlere ulaştığı çok önemli ve hassas bir konu şimdi sizlerle

Hopa’da onkoloji hastanesi istiyoruz

Değerli okuyucularım, TRT Antalya bölgesinde çalışan bir gönüllü arkadaşımın oluşturduğu sosyal medya vasıtasıyla on binlere ulaştığı çok önemli ve hassas bir konu şimdi sizlerle Volkan arkadaşımın kurduğu gurupta paylaştığı birkaç ayrıntıyı paylaşacağım.

İlk olarak “Festival zamanı yaklaştıkça Hopa`da her taraf süslenmeye başlandı, arabalara afişler yapıştırılıyor ve buna insanlar ilgide gösteriyor bu çok güzel ama ne yazık ki aynı ilgi ve alakayı kanserle mücadelemizde görememek beni üzdü. Hopa dışında yaşayan arkadaşlarımız arabalarına işyerlerine hastanemizi istiyoruz yazıları asıyor, ellerinde yazılarla fotoğraflar çekip yayınlıyor ama Hopa`da hiç bir şey yok... İnsanlar beni görünce aferin ne güzel yaptın, helal olsun, hastanemizi istiyoruz söylemleri var ama sadece bu kadar. Arkadaşlar bu benim işim değil veya ticaretim değil bu hepimizin meselesi, plaj voleyboluna sahip çıktığınız kadar en az yarısını bu olaya çıkarsanız başarılı olacağımıza inanıyorum...ne kadar çok bu çalışmalarımız duyulursa dikkat çekecek diyorum ama herhalde anlatamıyorum,2 güne hastane olmaz ama 2 güne bütün ülkeye duyar amacımıza ulaşmamız kolaylaşır. İmzalar toplayın, dükkanlarınıza yazılar asın, arabalarınıza asın ne bileyim bu olayın duyurulması için her şeyi yapın ama yapın lütfen ya da siz bilirsiniz...

Festival organizasyonunda olacak olan plaj voleybolunda pankart asın izin verirlerse tabi ki ama gidin asın arkadaş...

Sağlıklı olabilmek için spor şart ama sağlık için ilkönce hastane şart... sakat doğumlar ve kısırlaşma oranındaki artışa dikkat çekmek isterim...

Ben Antalya`dan çalışmalarımıza devam edeceğim, İstanbul, Ankara’dan arkadaşlarımız canı gönülden çalışıyor biraz da sizlerden duyarlılık bekliyoruz bu kadar...”

İkincisi “Değerli hemşerilerimiz, arkadaşlarımız, kanserden yakınlarını kaybedenler ve çalışmalarımızı yakından takip eden insanlar, 6-7 gündür Hopa`da insanlarla konuştum fikirlerini aldım ve dernek kurmak üzere ekiplerimizi hazırladık. Sizde takdir edersiniz ki bu işler 1-2 kişinin çalışmasıyla olmuyor ve işin özü bu dernek kurma işlemini Hopa`da yetiştiremedik. Tüzüğümüzden yapacaklarımıza kadar her şeyimiz hazırlandı fakat zamanımızın kısıtlı olmasından dolayı sorunlar yaşadık ve bu yüzden Derneğimizi Antalya`da açılması kararına varıldı. Dernek Antalya`da veya Van`da veya Hopa`da fark etmiyor önemli olan cani gönülden destek vermek... Şimdi sizlerle paylaşmak istediğim konu var: Yoldere köyü sağlık ocağı ve lojmanı (atıl durumda) 3 hemşire konusunda uzman doktor bu taleplerimizi siyasi yetkililere bildirdik bu Saat’ten sonra Hopa halkına düşen iktidar muhalefet fark etmeden bu konularda siyasileri sıkıştırmak... ve ayrıca Antalya`da kurulup Hopa`da şubesi açılacak derneğimize destek vermek... Bana güvenip bugüne kadar destek veren herkese teşekkür ederim. www.hopadaonkolojihastanesiistiyoruz.com adresine girerek üye olunuz...”

Ve bir son “arkadaşlarıma DUYRULUR:10 gün içerisinde facebook sayfamızı kapatıpwww.hopadaonkolojihastanesiistiyoruz.com adlı web sitemizden çalışmalarımız paylaşımlarımız devam edecek...sitemize üye olalım arkadaşlar ve herkesi üye edelim...sitemiz açılmış durumda ve sizleri beklemekteyim...fotoğraf ve videolarımızı sitemizden paylaşacağız...”

Bu yazıları bende okuduğumda ‘gönüllülüğün nasıl neticelendiğini bilen birisi olarak’ çok şaşırmadım. Burada istek var, azim var ve neticesizlik var. Umarım gerek siyasiler gerekse kamu yöneticileri bu sese kulak açmaya başlar.

Yarınlarınız UMUT olsun.

 


İzlenme: 1994
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN