erhan

CHP'nin yurt dışı gezileri

İsmet BAŞAR

İsmet BAŞAR

E-Posta : ismet@artvinpost.com

 
 
Neden problem oluyor anlamakta zorlanıyorum. Önce Irak'a giden Kılıçtaroğlu'nu eleştirenler şimdi de Mısar'a gidilmesine karşı çıkıyorlar. Daha düne kadar ülke genelinde, işte neymiş her ile gidemiyor veya gitmiyormuşuz diye eleştirenler, Kılıçtaroğlu'nun bütün yurdu karış karış gezmesinin ardından şimdi de yurt dışı politikalarımıza laf etmeye başladılar. Müslüman ülkelerde ki olagan üstü durumların bitmesi için, savaşsız bir dünya için temaslarda bulunmanın ne zararı var insana ve insanlığa önem veren her bireyin isteyeceği bu dileği Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanı ve genel başkan yardımcıları yapıyorsa bir şeyler saygı duymak gerekmnez mi?
 
Suriye'ye giden heyete de laflar söyleyen ve eleştirenler, o geyetin temasları sonucu serbest bırakılan gazetecinin ailesinin yerine kendilerini bir koysalar nasıl olur. Savaşa çomak sokmak mı yoksa savaşsız bir dünya dilemek mi? Bunun tahlilini yapamayacak kadar küçük olmamak gerekir. Hem din kardeşlerimiz, hem de komşularımız, bunlara savaşsız bir yaşam umuduyla yapılan tüm gezi ve ziyaretleri canı gönülden destekliyorum. Unutmayalım ki insanların yaş hakkına saygı duymak her insanın asli görevlerinden biridir. 
 
Irak temslarının neresi sakıncalı ve neresi ülke menfaatlerine ters düşen bir davranış ki, siz CHP ye laf uzatıyorsunuz. Keşke o heyetlerin birinde ilimiz milletvekili de yer almış olsaydı da, onunla da gurur duysaydık. Heyette bulunmamış olması onunla gurur duymadığımız anlamına gelmesin ancak müslüman ülkelerde ki karmaşayı yerinde gören ve mağdur insanlara uzatılacak olan elde benim vekilimde olmalı diye düşünüyorum. Güney komşularımız da olan sıkıntılı durumun kuzeyimize geçmemesi umudumdur. 
 
Şimdi de Mısır temasları olacak, orada yaşanan trajediyi yerinde görmek, muhalefet partisinin hakkı değil mi. yarın bu ülkeyi yönetmeyi kendine amaç edinmiş bir parti, bu ülkenin kurulmasında ortaya konan iradenin mirası olan bu parti, belki temas kurduğu ülkelere Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu ve var oluş sonrası dim dik ayakta kalmasının nedeni olan Atatürkçülüğün formülünü kardeş ülkelerle paylaşacak ve bir umut ışığı olacan kim bilir, neden olmasın. ..
 
Yarınlarınız UMUT olsun 


İzlenme: 1702
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN