erhan

CHP’nin 90. Yılı

İsmet BAŞAR

İsmet BAŞAR

E-Posta : ismet@artvinpost.com

 Cumhuriyet Halk Partisinin 90. Kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimiz ve ilçelerinde de kutlandı. Artvin’de ki kutlamaların adresi Valilik önünde bulunan Atatürk anıtı önüydü. Merkez ilçe örgütünün organize etmiş olduğu törene katılım üst düzeyde olmuştu. Konu CHP olunca kendi sorumluluğum çerçevesinde ben de orada bulunmayı ihmal etmedim.

İl Başkanı Seçkin Kurt, Milletvekili Uğur Bayraktutan, Belediye Başkanı Emin Özgün, Belediye Başkan Aday adayları Selim Bilgin ve Ali Yücel Kurt’un yanı sıra il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleriyle birlikte çok sayıda partilinin hazır bulunduğu törende bayanların ve gençlerin ilgisi de oldukça fazla olması dikkat çekiciydi.

İl merkezinde ki törende Hopa Belediye Başkan Aday Adaylığında ismi geçen Ankara Artvin Kültür Derneğinin Başkanı Gürbüz Akyüz de hazır bulunduğu gözlendi. Bilindiği gibi Akyüz Hopa belediye başkanlığına aday adayı olacağı konusunda ilçede bir dizi görüşmelerde bulunmuş, etik kurallar çerçevesinde il örgütünü ziyarete gelmiş olan Akyüz ilde bulunmasından ötürü CHP’nin 90. Kuruluş yıl dönümü programına da katılmıştı.

Bir önceki yıl kutlamalarını hatırlamaya çalıştığımda oldukça fark gördüğümü söyleye bilirim. Katılımın yüksek olması bu farkı açık açığa ortaya koyuyordu. 90 yıllık çınarın çiçeği burnunda Artvin il başkanının konuşmalarındaki anlam ve duygu yükü partililerin alkışlarıyla desteklendiği bir ortamda bulunan herkes gibi bende oldukça onur ve gururlandım.

Bu ülkenin kuruluşunda büyük sorumluluk almış olan Atatürk ve silah arkadaşlarının 9 Eylül 1922 yılında düşmanı İzmir’den denize döken ve tam bir yıl geçtikten sonra, ülkenin yeniden imarında söz sahibi olacak olan yurt sever insanların önderi Atatürk’ün kurduğu bu partinin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyan milyonlarca vatandaştan birisi olarak içinde bulunduğumuz dönemin vahametini görerek, 1923 ruhuyla sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz inancındayım.

Yarınlarımız Umut olsun.


İzlenme: 1804
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN