erhan

AK Parti, CHP kavgası erken başladı

İsmet BAŞAR

İsmet BAŞAR

E-Posta : ismet@artvinpost.com

 Hopa`da Ak Parti ve CHP arasında başlayan karşılıklı suçlama ve açıklamalar ard arda gelmeye başladı. CHPli Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu`nun yapmış olduğu ilk açıklamada `Hizmetler engelleniyor` demiş ve hükümetin yerel hizmetleri engellediğini 

 
Hopa`da Ak Parti ve CHP arasında başlayan karşılıklı suçlama ve açıklamalar ard arda gelmeye başladı. CHPli Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu`nun  yapmış olduğu ilk açıklamada `Hizmetler engelleniyor` demiş ve hükümetin yerel hizmetleri engellediğini ve buna rağmen hizmet üreten Hopa Belediyesine sürekli ceza kestiğini söylemişti. 
Bunun akabinde AK Parti ilçe Başkanı İlyas Güven görmüş olduğu luzüm üzerine yazılı bir basın açıklaması yaparak başkanı yalanlamış ve hizmet için görüş almamakla ve yardım istememekle itham etmişti. Güven yazılı olarak yaptığı açıklamasında belediye yönetimini kişisellikle ve bireysel yönetim şekli yüzünden Hem Hopa halkının hemde belediyenin zaman kaybettiğini dile getirmişti. 
AK  Parti ilçe başkanının bu açıklamasına cevap bu kez CHP ilçe başkanından yine aynı metodla yazılı açıklama ile geldi. CHP Hopa ilçe başkanı Fehmi Ustabaş Hopa belediyesinin üretmiş olduğu hizmetleri madde madde sıralıyarak, Güven` e atfen bu hizmetleri görmemek ve güvensizlikle siyaset yapyığını ve kendisine güvenmediğini belirtmişti. 
Yazılı açıklamalar devam ettikçe konular değişmeye ve karşılıklı suçlama denilecek boyutlara ve hatta bir rant paylaşımına doğru gidildiği ve CHP ilçe başkanı Fehmi Ustabaş`ın mal varlıkları üzerine ciddi haksız kazançlar olduğu iddia edilir boyuta gelmişti. AK Parti ilçe başkanı İlyas Güven artık beton firmaları, fazla kat ve iş makinelerini satırlara taşımış var gücüyle CHP ilçe başkanı Ustabaş`a ve dolayısıyla Hopa belediye yönetimine suçlamalarda bulunuyordu.
Son açıklama yine CHP ilçe başkanı Fehmi Ustabaş`tan geldi. Ustabaş kendisiyle ilgili ticari faaliyet ve iddialarda bulunulan konuları kendisine ait olmadığını aile bireylerinin ticari faaliyetleri olduğunu ve uslubünü sertleştirerek aba altından sopa gösteren zehir zemberek bir yazı servisi yaptırdı basına. Gazete sayfalarında da yer alan açıklama internet sitelerinde de yüksek okunur sayılara ulaştı. Yayınlamış olduğu yazısında belden aşağı vurmakla itham ettiği Güven`e siyasi kimliğini ticarette kullanıp kullanmadığını sordu.
Şimdilik yazılı açıklamalarla karşılıklı çalışılarak ve muhtemel eksik araştırılarak devam eden atışmalar, sataşmaya, sataşmalar, suçlamaya ve ciddi içeriklerle dolu iddialarla günden oluşturmaya devam ediyor. Hasbel kader önerim her iki başkanada siyaset uğruna hırsa kapılmayın, hırs uğruna bir birinize vurmayın. Her ikinizinde varsa elinde birşeyleri çıkın basının karşısına size yöneltilecek sorulara yanıt verin. Hatta dilerseniz tv kanalında bunları tartışın haklı haksızı programı izleyen halk belirlesin. Ben program sorumluluğunu ve modelatörlüğünü üstlenirim. Ekrana çıkmak istemezsenizde benim soracağım sorulara vereceğiniz yanıtları belgelerinizle yayınlamaya varım. 
Yarınlarınız UMUT olsun


İzlenme: 2052
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN