erhan

“MİLLET İTTİFAKI” BİR MİLLETİ, BİR ÜLKEYİ; “CUMHUR İTTİFAKI” BİR KİŞİYİ KURTARACAK!

28 Mayıs 2018 Pazartesi 14:25
millet-ittifaki-bir-milleti-bir-ulkeyi---cumhur-ittifaki-bir-kisiyi-kurtaracak

“MİLLET İTTİFAKI” BİR MİLLETİ, BİR ÜLKEYİ; “CUMHUR İTTİFAKI” BİR KİŞİYİ KURTARACAK!

 “MİLLET İTTİFAKI” BİR MİLLETİ, BİR ÜLKEYİ;

 “CUMHUR İTTİFAKI” BİR KİŞİYİ KURTARACAK!

Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Aday tanıtım programı gerçekleştirdi.   Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, ‘ün sunuculuğunu yaptığı Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtım toplantısına CHP  Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz,  CHP Gurup  Başkan Vekili Özgür Özel, CHP eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Ardanuç Belediye  Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül, Akçiçek,  ESOB Başkanı Demirhan Elçin, ARTSO Başkanı Seçkin Kurt,   78’liler Derneği Başkanı Seyfettin Altıkulaç, ORKOOP Başkanı Hasan Yaşar,  Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan,  Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı ve  27. Dönem CHP Artvin Milletvekili aday adayı olan ancak sıralamaya giremeyen İsmet Başar, Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Zeki Alkan, Demokrat Parti İl Başkanı Sevinç Yıldırım,  CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul,   Halkevleri Artvin Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Disk Genel İş Artvin Şubesi Başkanı Selim Bilgin,  Eczacılar Odası İl temsilcisi ve Yeşil Artvin Derneği Başkan Yardımcısı Nursal Bülbül, CHP İl Genel meclis üyeleri Suat Kesen, Tahsin Şentürk, Ertan Beyaz, Murat Özçep,  CHP 27. Dönem Milletvekili 1. Sıra adayı Uğur Bayraktutan, 2. Sıra adayı Yalçın Emiralioğlu ve  partililer katıldı.

   Aday tanıtım programı Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.  CHP gençlik kollarının mini konseri ve halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Halkoyunları ekibi Tür bayrağını CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’a verdi. Daha sonra Uğur Bayraktutan’ın 7 yıl  boyunca yaptığı icraatları anlatan  slayt gösterisi yapıldı. 

BU SEÇİMİN ADI BASKIN SEÇİMDİR!

 Programın İlk konuşmasını İl Başkanı Ahmet Biber Yaptı.  Başkan Ahmet Biber, “Önümüzde çok az bir süre var. Bu seçim baskın seçimdir. Bu seçimde iktidarı alaşağı edeceğiz. Bu gidişe karşı genel başkanımızın 3 hamlesi oldu. İYi Parti’nin seçimlere katılmasını sağladı.  Diğer bir şey, kimsenin bellemediği CHP Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı yaparak herkesi şaşırttı. Yine Cumhurbaşkanı bir şey bekliyordu. Cumhur İttifakı kurdu. Ama bilmiyordu ki bu millet  “Millet” ittifakını kuracak. 

Bu yüzden CHP’nin sloganı Millet için geliyoruz, tek adam için değil. Muharrem İnce’nin gösterdiği performans için  kuvvetli bir alkış istiyorum. 8 Temmuz’da Muharrem İnce ile iktidara yürüyoruz. Adalet Yürüyüşü yapan Sayın Kılıçdaroğlu’na da bir alkış istiyorum.   İşte Sayın Seyit Torun, Genç kardeşimiz Özgür Özel var, 

Yalnız Sinop’ta değil, Nükleer mücadelede, Cerattepe’de yanımızda olan  Barış Karadeniz var. Sayın vekilimizi de az önce izledik. Gurur duyuyoruz.  Yalçın ağabey ile birlikte Artvin’de çok önemli oy alacağımızı umuyorum. Bazı arkadaşlarımız küçük şeylere takılıyoruz. Gün bunu tartışma günü değil, gün ülkemizin kurtuluşudur. Bunu tartışacak ortam değil, Millet ittifakının başarısı için ne gerekiyorsa onu yapacağız.   Bizim önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. CHP zor günlerin partisidir. Bunu başaracak olan CHP2dir. Kısa süre içinde umuyorum ki tüm arkadaşlarımız partimizin başarısı için her şeyi yapacak diyor, hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

“ KURTULUŞ 25 HAZİRAN’DA OLACAK”

 Saha sonra öz alan Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek,  “ Değerli partiler, çok zor bir dönemeçteyiz. Onun için tüm örgüt birlikte ekip ruhu ile çalışacağız.  Kadın kollarımız, gençlik kollarımız size minnet borcumuz var. Sizin çalışmalarınızla ülke genelinde iktidar olacağız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. İktidar olmak zorundayız Öğretmenlerimiz içi, işçilerimiz için, çocuklar, eğitim, tarım için iktidar olmak zorundayız.  Her arkadaşımız kendi bulunduğu yerde çalışmak zorundayız. Kurtuluş 25 Haziran’da olmalı. Bu Faşist iktidarı def etmek zorundayız.” Dedi.

BUGÜN SÖZDEN ÖTE HAKİKATEN EN ÖNEMLİ SEÇİMDİR!

 Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir de yaptığı konuşmasında, “ Partimizi, bizleri sırtında taşıyan siz değerli partililerimize merhaba, Kısa süre önce bir rahatsızlık geçirdim. Arayan herkese teşekkür ederim. Şu an iyiyim.  7 yaşından beri siyasetteyim.  Eskiden beri seçimlerde her seçim için Türkiye’nin en tehlikeli seçimi söylerlerdi. Bugün hakikatten kaybedersek Türkiye’yi kaybediyoruz Karşı devrimciler, şeriatçılar ilk  kez bu kadar güçlendi. Bu nedenle hepiniz bu bilinçle mücadele etmek zorundayız. K Biz önce Türkiye diyen CHP de siyaset yapıyoruz O yüzden ben hem halkımın hem de partimin emrineyim. AKP hakikaten gidiyor. Biz tamam mıyız? AKP’yi Artvin’de n biz uğurluyoruz. Hepinizi saygı sevgiyle selamlıyorum.

BEN N73 YAŞINDAYIM BANA NE GÖREV VERSİRSENİZ YAPMAYA HAZIRIM

 Artvin eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu’ da konuşmasında, “ Seçim arifesindeyiz. Bir çok seçim yaptık, koştuk.  Hepimize büyük görev düşüyor Seçimlerde tatlı dil, güleryüz göstermek çok önemlidir. Politikada söylem birliği olacak. Kadın kolları Gençlik Kolları, il yönetimi aynı dili kullanmalı.  Bu bir takım ruhudur. Muharrem gibi bir Cumhurbaşkanımız var, Niçin, Yalçın Emiralioğlu var, Bayraktutan var. Onun için kazanacağız.  Şimdi ben isterdim ki Rahmetli Emin Özgün olsun,  Musa Ulutaş olsun. Ben gençlere güveniyorum. Emin Özgün’ün, Musa Ulutaş’ın bayrağını düşürmeyin. Artvin’de 1. Parti olacağız.  Millet İttifakını Artvin’de 1. Yapacağız. Ben 73 yaşına geldim. Bana da görev verseniz o görevi layıkıyla yaparım.

SİNOP İLE ARTVİN’İN ÇOK ORTAK ÖZELLİĞİ VAR

 CHP Sinop Milletvekili   Barış Karadeniz, “ Bir Artvinli olarak Artvin’den Sinop’a yerleşmiş bir Artvinli olarak merhaba diyorum. Emin ağabey ve Musa Ulutaş’a Allah’tan Rahmet diliyorum.  Rahmetli İsmet İnönü  partide Yüksek disiplin Kurulu Başkanı önünde ceketini  illermiş.  Ben de Bayraktutan’ın önünde  önümü ilikliyorum. Değerli Yalçın ağabeyi de meclise gönderirseniz onur duyacağız. 

Sinop’un verimli topraklarında ne ekerseniz onu biçersiniz. Bu topraklarda yetişmeyen  tek bir şey var o da vatan haini..  Cumhuriyet’in Atatürk’ün kızları, evlatları Sinop ve Artvinliler olarak çok ortak özelliğimiz var. Artvin’de bir kişinin parmağı kırılsa Sinopluların yüreği sızlar. Cerattepe’de buradaydık.  Kötü olayların yaşandığında ilk gelen biz olduk.  Burada bir basın açıklaması olmuştu. Artvin valisi ni istifa et demiştik. Bir Hafta sonra o vali Sinop’a atandı. Ülkeye gelmiş en büyük felaket bunlardır. “dedi.

 BUNLAR YOLLLARI DA YOLSUZLUKLA YAPIYORLAR!

CHP Genel başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı konuşmasında ise şunları söyledi,  Öncelikle beraber görev yapmaktan onur duyduğum sevgili ağabeyimin ruhu şad olsun. Musa Ulutaş’ıda anıyorum Çok güzel ve özel insandı. Ebediyete intikal etmiş tüm partilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ben de sizin damadınızım. Hem Cerattepe’de hem de sel felaketinde buradaydık. Acımızı da sevincimizi de paylaşacağız güç olacağız ve bu diktatörü devireceğiz. Çok zor günlerden geçiyoruz. Artık bu ülkeyi bizim yönetmemiz lazım. 16 yıldır ülkeyi getirdikleri nokta beli. Eğiti, sağlık, ekonomi,  dış politika mı iyi ne iyi? Yol ile övünüyorlar onu da yolsuzlukla yapıyorlar. Dünya ne ile uğraşıyor biz yol yaptık diye övünüyoruz.  Üniversitede hocam şöyle demişti koşucular koşuyor en geride kalan geriye bakmış ve ne çok yol koştum demiş. Diğerleri çoktan finişe varmıştı. Sanayi  devrimi yapmışlar, teknolojiyi 4 sıfır 5 sıfıra taşıyorlar. Yolu da hizmet için yapmıyorlar müşteri anlayışıyla yapıyorlar geçseniz de geçmesiniz de parayı sizden alıyorlar. 

İKTİDARA ÇOK YAKIN OLDUĞUMUZ BİR NOKTADAYIZ

25 HAZİRAN BAYRAMIMIZI ŞİMDİDEN KUTLUYORUM

Her zamankinden daha çok birbirimize ihtiyacımız ar. Şu an iktidara çok yakınız Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapacağız. TBMM’de çoğunluğu sağlayacağız. 5 temel sorunu birleşerek bütünleşerek çözeceğiz. Demokrasimizi 1. Sınıf yapmak istiyorsak hukukun üstülüğünü sağlamak istiyorsak onun çözüm yolu biziz. Eğer sürdürülebilir bir ekonomi istiyorsak onun adressi yine biziz.  Siz hazır mısınız, tamam diyor musunuz? O zaman yolunuz açık olsun. Sosyal demokratların iktidarını hep birlikte kuracağız. 25 Haziran bayramınızı da şimdiden kutluyorum.”dedi.

BİZİM ALDIĞIMIZ SİYASİ TERBİYE VARDIR

Uğur Bayraktutan yaptığı konuşmasında şunları söyledi.  Aldığımız terbiye şudur.  Meclis başkanım burada o varsa ben konuşmam. Hoş geldin özgür Özel. Burası cumhuriyetin kenti.   Meclisimizde ve Artvin’de az önce aramızdan ayrılan İki vekilimizle birinde gaz diğeriyle kurşun yedik.   Artvin’e 6 ay içinde 75 milletvekili geldi. Bir tek siz gelmemiştiniz. 2019 ‘da verdiğimiz belediyeyi geri alacağız O akşam CHP ve Türk Bayraklarını ütüleyin, Birini Arhavi’ye diğerini Ankara’ya Karşıyaka’ya götüreceğiz.”dedi.

 

BEN DE TBMM’YE GİDERSEM DAHA GÜÇLÜ OLYURUZ,  İYİ OLUR

 Yalçın Emiralioğlu da yaptığı kısa konuşmasında, “ Ben şunu diyorum, Cumhuriyet elden gidiyor. Artık son dönemeçteyiz. Eğer kaybedersek Cumhuriyet gider. Bu bakımdan herkesin çok çalışması gerekiyor. Burada cumhuriyet düşmanlarına karşı bir olmamız gerekiyor. Parlamenter sistem Cumhurbaşkanı seçersek Uğur Bayraktutan bakan olur, ben de TBMM ‘de olayım. Beni de seçin.”dedi.

 AKPLİLER EĞER MECLİSTE KENDİLER İLE İLGİLİ BİR KONU VARSA ÇİN ORDUSU GİBİ

GELİRLER, EĞER VATANDAŞI ÜLKEYİ İLGİLENDİRİYORSA ÇİL YAVRUSU GİBİ DAĞILIRLAR!

Son olarak söz alan Özgür Özel, Bayraktutan ve Emiralioğlu’nu anlatarak başladığı konuşmasında karşılamadan dolayı İl Örgütüne,  Merkez İlçeye, Gençlik kollarına teşekkür etti. Uğur Bayraktutan meclise çok hızlı gelir.

AKP’liler kendileri için bir  şey varsa Çin ordusu gibi gelirler vatandaşın işi varsa çil yavrusu gibi dağılırlar. 15 Temmuz’da ilk meclise gelenlerdendi.  Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapabilirsek Emin Başkan ve Musa Başkan’ın ruhları da mutlu olur.

 CERATTEPE’NİN ALTINI KÖNARIDIR, LADİNİDİR, HAVASIDIR, SUYUDUR, DOĞASIDIR, İNSANIDIR

Ben meclisi en dikkatli şekilde dinlemek zorundayım. Partimize sataşma olursa atlamamız gerekiyor. Bunu yaparken her kelimesini dinleriz. Ben 15-1 6 milletvekili olanların Artvin kadar konuştuğunu duymadım.  Artvin Milletvekili Bayraktutan’ın nakşetmesinde kaynaklanıyor. Cerattepe birileri için çok uluslu şirketler için verilmiş kararlar. 50 binin üzerinden ağaç kesilmesinden üzüntü duyduk. Teleferik için kesilen ağaçlar içiz acıttı.  Orada madenin verdiği Zaralar yaşanacak. Birilerinin para kazanması için bunu yapıyorlar. Esas mesele Cerattepe’nin altını havasıdır, ladini, köknarıdır, havasıdır, suyudur. 40 yakın milletvekili buraya gelip destek verdiler. 25’inden sonra  olmadı 8 temmuzdan sonra ilk turda seçileceğine inan bir Muharrem ince var.2. tura  kalındığında  karşımıza düşük bir  katılım olursa altından kalkamaz. Dünyadaki tüm diktatörlerin aldığı oy oranı 85 ama katılım yüzde 35’tir. Kendi seçmenlerini sandığa götürürler.

MUHARREM İNCE’NİN MİTNGLERDE KONUŞTUKLARI ÇOK ÖNEMLİDİR

 İnsanları sandığa götürmemiz gerekiyor. Belki senin eski çırağını göreceksin. Ona ne yapıyoruz diye sormamız lazım.  Bayraktutan yıllarca Artvin2i mecliste anlattı. Esnafsan senden ekmek alan bir memuru, delikanlıyı gördüğünde eğer kararsızsa onu ikna etmek, vergi vermek kadar vatanı korumak kadar kutsal görevdir.  Artvin’de esnaf perişan, çalışanı işsiz, emeklisinde para yok. Artvin’in kendisine yetecek kadar tarımı vardı.  Artvin’e her şey dışarıdan geliyor.  Tarım ve hayvancılığı da bitirdiniz dedi.  2 gün sonra Borçka’ya gelecek olan Muharrem İnce’nin konuşacakları çok önemlidir.

 ÇAYKUR’U JÖLELİ’NİN VARLIK FONUNA DEVRETTİLER SATACAKLAR!

Çay üreticisinin büyük sıkıntıda... Çaykur’u Jölelinin varlık fonuna devrettiler.  Artvin’den biz bunu söylediğimizde Türkiye’nin dört bir yanındaki insanların gerçekleri bilmek zorundadır. Nasıl ki şeker fabrikalarının gözyaşına bakmadan,  eğer tekrar iktidara gelirse ilk önce ÇAYKUR’u satacak. Bundan dolayı Recep Tayyip Erdoğan’a dur demelidir. Ona tamam diyecek misiniz?

 BAHÇELİ, ERDOĞAN’A EN AĞIR HAKARETLERİ YAPMIŞTI!

Bugün Türkiye’de büyük çelişkiler yaşanıyor. Bundan bir buçuk 2 yıl öncesine kadar birbirlerine küfreden 2 lider vardı. Biri Bahçeli diğeri Erdoğan. Bunların söylediği sözleri kahvedekiler birbirine söylemezlerdi.    Bahçeli , “Bütün AKP’lileri Haliç’e bastırsam sütlerine İstanbul’un bütün  deterjanını boca etsem,  döksem üç su yıkasam yine temizlenmezler demişti. Erdoğan’a hitaben,  Seni yargılamazsam namerdim dedi, MHP’liler ayakta alkışladı.   Her türlü milliyetçiliği ayaklar altında ezdim diyen, sen kan emicisin diyene MHP’nin başında olan koşulsuz destek veriyor.

BUNLARIN Kİ KOLTUK, ÇIKAR İTTİFAKI  BİZİM Kİ  MİLLET, VATAN İTTİFAKIDIR

Bunların birliktelikleri koltuk ittifakı... Bizim ki millet vatan ittifakı.  Artvin’in üzerinde karabulutların kaplandığını üşünün. CHP gençleri inadına güzel günler göreceğiz diyor.  AKP’nin dayattığı gün kapkara gri gökyüzüdür. Bizim orada bir gökkuşağına ihtiyacımız var. Gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar. Özelliği her renk var. Birbirlerine karışmıyorlar.   O gökkuşağı doğacak güneşi müjdeliyor. Gerekirse Temmuz ayının 8’inde, demokrasiyi yeniden teşkil etmek için, Güçlü kuvvetler ayrılığın olduğu. Hakim ve savcıların  düğmelerini iliklemeye çalışmadığı , salona gren kim olursa olsun ayağa kalkmak zorunda olmadığı güçlü bir demokrasiyi kurana kadar hep birlikte olmaya mecburuz.

FARKLILIKLARI DEĞİL, BİRLİKTELİKLRİ KONUŞMA ZAMANIDIR

Devir farklılıkları değil, birliktekileri konuşma devridir.  Cumhurbaşkanlığını işgal eden zat, AKP genel başkanı Türkiye’ye ağır zayiat verdi.   Biz OKEK’i öğrendik. Ortak katların en küçüğü farklı sayıların birleşebildiği en yakın sayıdır. Bizim orada birleşmemiz lazım. Biz bunu 16 Nisan’da yaptık. Bize terörist dememize rağmen yaptık. Hesapları %70’ti Bir baktı  olmadı. Mühürsüz oylarla çok küçük farkla geçirmekte buldular.

BİZ TRAFOYA KEDİ SOKMADIK AMA BUNLAR ANA TRAFOYA KAPLAN SOKTU!

 O gün biz her şeye tedbir almıştık. Ama ana trafoya kaplan soktu namussuzlar. En büyük tehlike çalınması değil. Ona tedbir aldık. Türkiye’de 4 bin 500 sandık sıkıntılıydı.  Seçim İttifakında AKP MHP BBP dışında tüm partiler var.  YSK’nın beklenmedik hareketine karşı sayın İnce’nin 50 bin kişilik avukatlar da tamam.  Eşimizin namusuna sahip çıkmak gibi oyumuza sahip çıkacağız.  Oyları çaldırmayacağız. Seçimi kazanacağız. Türkiye’nin yeniden kurtuluşunun bayramını hep birlikte yaşayacağız.   Birinci görev kararsızı bulmak dedim.  İkincisi umutsuzluk karamsarlık aşılıyorlar.   İnsanlara güzel günlerin çok yakında olduğunu anlatmak zorundayız.

Morali yüksek tutucağız teslim olmayacağız. Artvin’in herhangi gibi köyün her hangi bir yerinin bile bir tane bile cumhuriyet Halk Parti’li teslim olursa bir adım geri atarsa o zaman diktatör tek adam kazanır Onlar yalanı gerçek gibi anlatıyorlar. Biz gerçekleri sadece gerçekleri en güzel şekilde anlatacağız.” dedi.  Konuşmaların ardından program sona erdi.  Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, bir başka programa yetişebilmek için salondan erken ayrıldı.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

aday


Haber okunma sayısı: 20383

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN