erhan

KURULTAY GÖZLEM VE İZLENİMLERİM (12)

22 Şubat 2018 Perşembe 09:14
kurultay-gozlem-ve-izlenimlerim-12

KURULTAY GÖZLEM VE İZLENİMLERİM (12)

İnce’nin doğruları çok, bana göre yanlışları da yok değildi.

Bir gurup amigo denilebilecek taraftar gurubunun olması başlangıçta bir yere kadar doğruydu, sonunda Tv kanallarına katılacağı sıradaki amigolukları yanlıştı. İlk konuşması mükemmeldi, sonradan kürsüye çıkması gereksiz ve kendisine olduğu kadar gönüldaşlarına da yanlış oldu. Taraftarının ’Mustafa Kemalin Askerleriyiz’ sloganı atmaları doğru, bunu İstanbul il başkanı Kaftancıoğlu’nun ‘Mustafa Kemalin Yoldaşlarıyız’ söylemine nispet olarak sürekli aynı sloganı atmaları yanlıştı.

 Taraftarlarının olması iyi, kendiliğinden değil de yönlendiriliyor olmaları kötüydü. Salon atmosferi bozulunca dinlenme odasına gitmesi doğru, sinirleri bozulunca önce taraftar gurubuna sonrada tv kanallarına koşması yanlıştı. Konuşmalarının ezici çoğunluğu doğru, birçokta yanlış konuşması vardı. Bunların bazıları; Ben genel başkan olunca hiçbir il başkanı genel başkanın yanındayım diye açıklama yapamayacak yasaklayacağım, bu cümlesi sol bir partide yasakçı zihniyetin belirginleşmesine neden olur diye doğru bulmadım. Bu cümledense böyle bir açıklamaya gerek kalmayacak demokrasi örneği sergilenecek diye bilirdi. MYK yı komple değiştireceğim demesi yanlış, video çekip kendisine desteğini açıklayan delegenin ekibinde yer alacağını söylemesi doğruydu. 

Adaylık için toplanan imzalar doğru, başkasının imzasının (Sincan delegesi) atılmış olması yanlıştı. Tribünlere hitabı doğru, delegeye mesajı eksikti. Yeterince imza toplamış olması doğru, imza toplayamayan diğer adaylardan (Kocasakal, Eminağaoğlu) bahsetmemesi yanlıştı. Genel Başkanlığa aday olması doğru, seçilemeyince söylemleri yanlıştı. CHP’nin lideri olma olasılığı doğru, Cumhurbaşkanı adayı olacağını söylemesi yanlıştı. Partideki yanlışları kurultayda dile getirmesi doğru, bunları medyada sürdürmesi yanlıştı.  Mükerrer imza konusuna tepkisi doğru, lütfü kabul etmesi yanlıştı. Hem kimsenin lütfü ile ben aday olmam diyeceksin hem de o lütfü kabul edeceksin, birde bu lütfü akp faşizmi diye dillendireceksin… Bilemiyorum. CHP genel başkanı olsan acaba ne olacaktı. Belki de bu yaptıklarını seçildikten sonra yapmalıydın ki iktidar olabilseydik.  

Bütün bu olumsuzluklara rağmen CHP de değişime olan inancım devam etmektedir. Bu değişimin sinyalini inşallah 9-10 Mart ta yapılacak olan olağan üstü tüzük kurultayında görürüm. 

Devam edecek…

 

Haberin etiketleri:

ARTVİN


Haber okunma sayısı: 20346

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN