erhan

İYİ PARTİ BORÇKA KURUCU İLÇE BAŞKANI RECEP ÇIRAK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ..

13 Şubat 2018 Salı 09:45
-iyi-parti-borcka-kurucu-ilce-baskani----recep-cirak-yeniden-baskan-secildi

İYİ PARTİ BORÇKA KURUCU İLÇE BAŞKANI RECEP ÇIRAK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ..

 İYİ PARTİ BORÇKA KURUCU İLÇE BAŞKANI

  RECEP ÇIRAK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ..

İyi Parti Borçka  1. Olağan Kongresi’ni yaptı.  Kurucu Başkan Recep Çırak tek aday olarak seçime girdi. İyi Parti Borçka 1. Olağan Genel Kongresine İyi Parti İlBaşkanı Filiz Akyüz, CHP İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz,  davetliler ve  İyi parti  delegeleri ve partililer katıldı.

Tekbaş Düğün salonu’nda yapılan kongreye ilgi oldukça yoğun oldu. Salonda ayakta kalan insanlar kongreyi ayakta izledi. İyi  Parti’nin kısa sürede Borçka’da bu kadar büyük ilgi görmesi ve rekor denecek sayıda üye başvurusu, ilçe teşkilatının çalışmaları ve arayış içinde olan halkın ilgisinden kaynaklandığı şeklinde yorumlanıyor..

“GENEL BAŞKAN AKŞENER’İN MESAJI OKUNDU.”

Kongre divan teşekkülü ile başladı. Divan Başkanlığı’nı  İbrahim Küçük’ün yaptığı Kongrede saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi. Hesap ve faaliyet raporları okundu.  Kongre sunuculuğunu  Kerim Akçay yaptı. Genel Başkan Meral Akşener’in Kongreye gönderdiği mesaj okundu. Akşener mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Medeniyetin yolunu cesurlar döşer” diyerek çıktığımız bu yolda aynı cesareti gösteren dava arkadaşlarım, İYİ Parti ve Milletim adına hepinize saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Bu topraklar için canını veren şehitlerimizin ruhu şad olsun. Vatan toprakları için savaşan Mehmetçiklerimiz sağ olsun, var olsun.

Bizler İyi Parti’deyiz. Çünkü, demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz. Çünkü bizler, haksızlığa, hukuksuzluğa sessiz kalamıyoruz. Çünkü gençlerimiz, mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler, binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler, Türk Milleti’nin huzur içinde refah içinde çok daha İyi bir Türkiye ‘de yaşayabileceğine inanıyoruz.

Türkiye İyi olacak dedik ve bu yolda tüm gücümüzle sizlerle birlikte, milletimizle birlikte emin adımlarla ilerliyoruz. Henüz kuruluşumuzun üzerinden birkaç geçmiş olmasına rağmen “ ne mutlu bizlere ki” İyi Parti Türk siyasetinde en ön sırada yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler, kurduk. Tutunamaz dediler tutunduk, Bugün de iktidar olamaz diyorlar, And olsun ki yarında iktidar olduğumuzu göreceğiz.

Hergün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler , koltuğa yapışmayı başarı sayanlar İyi Parti’yi anlayamayacaklar

Türkiye’nin iyi olabilmesi için önce bizler iyi olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini, kucaklayın, dinleyin, İyi Parti çatısı altına davet edin. Bizler ne %40 ile ne %50 ile yetineceğiz. Bu mücadele %100’ü hayır duasını alana kadar devam edecek. İlçe Kongremiz hayırlı uğurlu olsun.”

“80 MİLYON İÇİN BİR ANA YOLA ÇIKTI.”

Dilek ve temenniler bölümü konuşmalar ile birleştirildi.  İlk konuşmayı Oğuzhan Boyacı yaptı. Boyacı, konuşmasında, “Öncelikle Afrin’de bizim için canlarını veren şehitlerimizi saygıyla rahmetle anıyorum. yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bir kadın, bir ana 80 milyon için, Türkiye için yola çıktı. İyi ki de çıktı. Halkımızın umudunun bittiği anda bir güneş  gibi doğdu. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i saygıyla selamlıyorum. Türkiye’nin yeni umudu İyi Parti, 1. Oalağan Kongrelerini gerçekleştiriyor. Hayırlı uğurlu olsun diyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. “dedi.

İyi Parti Borçka İlçe Teşkilatı sekreteri Kerim Akçay’da bir konuşma yaparak İyi Parti’nin sembolü olan Güneş ve etrafındaki çizgelerin ne anlama geldiğini anlattı. Akçay; “ Bugün, partimizin 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Ama AFRİN’den gelen şehit haberleri yüreğimizi acıtıyor. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Yaralı askerlerimize  acil şifalar diliyorum.  İyi Parti  80 milyonu kucaklayacak ve sıkıntıları ortadan kaldıracak bir partidir.

“BİZE PROJE PARTİSİ DİYORLAR DOĞRUDUR BİZ PROJE PARTİSİYİZ!”

Bize Proje partisi diyorlar. Doğrudur biz gerçekten proje partisiyiz,  Bizim İşszilik için projelerimiz var. Adalet, hukuk için projelerimiz? İşsilik için projelerimiz var, Tarım için projelerimiz,  Üreten , ürettiğini ihraç edebilen, zenginleşmiş bir Türkiye için projelerimiz var. Gençler için,  engellilerimiz için, işsizler için projelerimiz var.  Bu nedenle biz bu anlamda proje partisiyiz. İyi Parti’ye başka anlamlar yüklemeye çalışanlara Türk Milleti gereken cevabı veriyor. Akın akın İyi Partiye geliyor.  Bakın bizim  Sembolumuz Güneş’tir. Ve etrafındaki 8 çizginin de bir anlamı var.”dedi.

“BİZİM ŞİARIMIZDA HALKA HİZMET HAK’KA HZMETTİR.”

İyi Parti Borçka kurucu  İlçe Başkanı ve yeniden başkan seçilen Recep Çırak, İyi Partive Borçka halkına teşekkür etti. Başkan Çırak;  İyi günde herkes dostunuzdur. Önemli olan dar günde dost olabilmektir.  Şu salonu dolduran konukllarımızı delegelerimizi yürekten kutlamak istiyorum.  Siz bazıları gibi nerde menfaat varsa orada olmadınız.  Geçminize, değerlerimize, misyonumuza  kısaca İyi parti’ye sahip çıktınız.  Böylece,  samimiyetinizi ve sadakatinizi gösterdiniz.

 Ben inanıyorum ki, Sizdeki bu azim ve kararlılık  İyi Parti’yi iktidar yolunda hedefe taşıyacaktır.  Bizim anlayışımızda Halka hizmet Hak’ka hizmettir.  Kongremizin, devletimize, milletimize, ilimize, İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” Dedi.

 Konuşmaların ardından divan, kongreyi seçim kuruluna devretti. Seçim sandığı kuruldu, delegeler oylarını kullandı. Sandık saat 17.00’de açıldı. Başkan Recep Çırak Kurucu başkanlığın ardından İyi Parti Borçka İlçesi İlk Başkanı oldu.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

 

 

Haberin etiketleri:

iyi parti


Haber okunma sayısı: 11139

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ