erhan

“CUMHURİYET, DEMOKRASİ YOKSA KADIN DA YOK!”

19 Şubat 2018 Pazartesi 10:45
-cumhuriyet-demokrasi-yoksa-kadin-da-yok

“CUMHURİYET, DEMOKRASİ YOKSA KADIN DA YOK!”

 

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul 13. CHP Kadın Kolları Kongresi için Ankara’ya gitti. Artvin’den Başkan Kurul ile birlikte Hopa Kadın Kolları İlçe Başkanı Sultan Akbıyık’ın delege olarak oy kullandığı kongrede 2 aday yarıştı..

 

CHP Artvin Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul yaptığı açıklamada; “CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın 13. Kongresine delege olarak oy kullanmak için katıldık.  Hopa Kadın kolları Başkanımız Sultan Akbıyık ben delegeyiz.. 

 

“ÖNÜMÜZDE ÇOK ÖNEMLİ CUMHURİYET VE

DEMOKRASİMİZİN BEKASI SEÇİMİ VAR.”

 

 Artık, hep birlikte el ele gönül gönüle vererek çok zorlu bir çalışma içine giriyoruz.. Önümüzde demokrasinin, cumhuriyetimizin bekası seçimi var. Ya tek adam rejimi ya da parlamenter, demokratik, Cumhuriyet kazanımlarıyla yaşamaya devam edeceğimiz bir karar vereceğiz. Onun için sen ben diyerek değil,  biz diyerek kadın erkek, genç yaşlı, gece gündüz demeden çalışacağız.

 

“CHP BANA NE VEREBİLİR DEĞİL

BİZ PARTİMİZE NE KATABİLİRİZ?”

 

 Kadın Kolları 13. Olağan Kongresinde biz  CHP’lİ kadınlar diyoruz Kİ ? “CHP Bana ne verebilir?" değil "Ben CHP ye ne verebilirim?” Diyen, İl ve ilçe binalarının sadece dört duvardan ibaret olmadığını, dertlerin, üzüntülerin, mutlulukların, sevinçlerin, umutların, geleceğe dönük düşünce ve projelerin paylaşıldığı sıcacık bir yuvası, bir evi olarak gören, cesur, fedakâr, çalışkan, birbirine sahip çıkan, M.Kemal Atatürk ün fikirlerini ve düşüncelerini anlayan, duygularını hisseden Cumhuriyet kadınlarıyız…  Atamızın bizlere olan güvenini asla boşa çıkarmadık ve çıkarmayacağız. Nesilden nesille Nene Hatun, Halime Çavuş, Kara Fatma, Ayşe Çavuş, Hatice Hatun gibi kahramanlarımızın cesaretlerini içimizde taşıyoruz. İşte bu cesaretle emaneti olan Cumhuriyet ve eserlerini sonuna kadar koruyacağımıza ant içiyoruz.

 

“BU MESELE SEN BEN DEĞİL 80 MİLYONUN MESELESİDİR.”

 

Seçim çalışmalarına şimdiden başladık. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Artvin’de de Kadın Kolları olarak çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Çünkü bu mesele şahsi bir mesele değil. 80 milyon yurttaşımızın, 780 bin kilometrekarelik memleketimizin meselesidir.

 

“TEK ADAM REJİMLERİ 3. DÜNYA ÜLKELERİNDE VAR!”

 

Cumhuriyet, aydınlanmanın adıdır. Demokrasi insana verilen değerin gelişmiş en son yönetim sisteminin adıdır. Cumhuriyet ve demokrasinin olmadığı devletler, toplumlar, insanlar maalesef 3. Dünya ülkeleri kategorileri içinde yer alıyor. Bunun örneklerini Arap yarımadasında, Ortadoğu’da, Afrika’da tek adam, krallık rejimi ile yönetilen ülkelerde görüyoruz. 

 

EĞER TÜRK KADINI SİYASET İÇİNDE YER

ALIYORSA BUNU ATATÜRK’E BORÇLUDUR

 

Türk Kadını eğer bugün siyaset içinde yer alabiliyorsa, kadın erkek eşitliği fıtrata aykırıdır diyenlere rağmen,  insan temelinde kadın erkek eşitliği varsa, Ulu Önder Mustafa Kemal’ın sayesinde var. Atatürk,’ün  daha 1920’lerde kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıması 1930’ların başında  Artvin-Yusufeli- Kılıçkaya’da  kadın Belediye Başkanı  Sadiye Hanım’ın Belediye Başkanı seçilmesiyle bir çok batılı ülkeleri geride bıraktı. Bu nedenle Atatürk'ü bilmeyen kadınlar  geçmişini,kendisini bilmeyen kadınlardır.

 

TV ekranlarında sözüm ona yazar bilmem ne diyerek , Atatürk'e dil uzatan kadınlar var ki ben onlara nankör diyorum. Kendi kişiliğine, geleceğine ihanet eden hain diyorum. Bunların birileri tarafından bilinçli olarak kullanıldığını ve konuşturulduğunu da çok iyi biliyoruz. Çünkü bu birileri kadın oylarıyla, kadınların haklarını, kazanımlarını elinden alıyor.

 

“HANGİ PARTİLİ OLURSA OLSUN TÜM

KADINLARIMIZA SESLENİYORUM.”

 

Ben hangi parti de olursa olsun siyaset içinde yer alan AKPli  MHPli,  DP’li, DSP’li,  Saadetli, İyi Partili  tüm kadınlarımıza  bir kere daha  sesleniyorum.

Cumhuriyet kazanımlarımızı bir bir yok eden, kadını ikinci plana atan ve sadece oy deposu olarak gören, eğitime, aydınlığa, aydınlanmaya kapatanlara, Cumhuriyetimize, demokrasimize  zarar verenlere karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Biz kadınlar,  Cumhuriyetimize, demokrasiye sahip çıktığımızda, tek adam rejimi bu ülkeye gelemez.  Bugün Afrika, Arap Yarımadası, Ortadoğu’da kadının adı yok. Çünkü orada Cumhuriyet, demokrasi  en önemlisi Atatürk’ün ruhu yok.”dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

 

Haberin etiketleri:

chp


Haber okunma sayısı: 20391

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN