erhan

TOPLU TAŞIMA ULAŞIM SEKTÖRÜNDEN ACİL DESTEK ÇAĞRISI!

22 Mayıs 2020 Cuma 11:20
toplu-tasima-ulasim-sektorunden-acil-destek-cagrisi

SS.33 nolu Şehir içi Dolmuş kooperatif Başkanı, Artvin Şoförler Odası Başkan Vekili Remzi Yıldız, toplu taşıma sektörünün büyük bir ekonomik kriz ile karşı karşıya olduğunu, acil desteğe ihtiyaç duyduğunu belirterek S.0.S durumundaki esnaf için devlet yetkililerine esnafa destek çağrısında bulundu.

 SS.33 nolu Şehir içi Dolmuş kooperatif Başkanı, Artvin Şoförler Odası Başkan Vekili Remzi Yıldız, toplu taşıma sektörünün büyük bir ekonomik kriz ile karşı karşıya olduğunu, acil desteğe ihtiyaç duyduğunu belirterek S.0.S durumundaki esnaf için devlet yetkililerine esnafa destek çağrısında bulundu.


Başkan Remzi Yıldız, Coronavirüs salgına karşı yürütülen dünyanın en kapsamlı mücadelesinde her kesimin, herkesin üzerine düşen görevi ve fedakarrlığı fazlasıyla yaptığını , bunun ekonomik faturasının oldukça ağır olduğuna dikkat çekti.


Özellikle toplu taşıma esnafının pandemi ilanından sonra büyük fedakarlıkla işini yapmaya gayret ettiğini anlatan Başkan Yıldız, "Toplu Taşıma esnafımız bu mücadele sürecinde olağanüstü bir dayanma gücü göstermiştir. Ancak, acilen desteğe ihtiyaç duyuyor. Gerçekten durum iç açıldı değil".dedi.


Başkan Remzi Yıldız şunları dile getirdi; "Ülkemizi tehlike altına alan koronavirüs salgını bağlamında firmamızın insan sağlığı açısından almış olduğu kararlar ve bu kararlarda gösterilen uyum neticesinde ülkemizde koronavirüs salgınına karşı hep birlikte mücadele edilmiş ve vakaların önüne geçilmiştir.


Bu olumlu çalışmalarda Emeği geçen tüm devlet büyüklerimize ve sağlık teşkilatına teşekkür ediyoruz. Ancak koronavirüs salgını karşısında alınan kararlar, neticesinde bütün esnaf zor durumlara kalmış, işsizlik alabildiğine artmış ve esnafımızın faaliyet alanları durma noktasına gelmiştir.

ulaşım sektöründe %50 çalışma sistemi tüm hesaplarımızı olumsuz bir şekilde etkilemiş faaliyet alanı daraltıldığı gibi masraflar gittikçe katlanarak giderler karşılanamaz hale gelmiştir. ulaşımda esnaflık yapmakta olan toplu taşıma sektörü %50 kapasite yani koltuk sayısının yarısı bağlamında çalışma kararları alınmış, bunlar da yetmiyormuş gibi yanında ücretsiz taşımalarda bu faaliyetin, yani ekonomik sıkıntının tuzu ve biberi olarak Toplu taşımaya daha da olumsuz bir şekilde etki etmiştir.


Bu durumlar karşısında ulaşım sektöründe %50 kapasite ile faaliyet gösteren şoför esnafımız SGK bağ-kur, motorlu taşıtlar vergisi, araç muayenesi, Kargo, muhasebe ücreti, araç bakımları, koltuk sigortası,yakıt giderleri, geçim şartları bu nakit ödenmesi gereken masrafları nasıl karşılayacağı konusunda büyük tereddütler hasıl olmuştur


Saygıdeğer devlet büyüklerimizin konu ile ilgili acil destek kararları almasını ulaşım sektöründe zorunlu olarak çalıştırılan esnafımızın bir an önce sorunlarına çözüm üretilmesi ve devlet büyüklerimizin esnafımıza bir nebze "Can Suyu" vermesi onunun aciliyetine binaen cumhurbaşkanımıza sunulmak üzere Ulaştırma ve İçişleri bakanlarımıza intikalini saygı ile arz ederiz."

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 2116

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ