erhan

HEDEFİNE DOĞRU GİDİYOR

15 Ocak 2014 Çarşamba 13:12
hedefine-dogru-gidiyor

HOPA LİMANI BÖLGEDE LOJİSTİĞİN MERKEZİ OLMA HEDEFİNE DOĞRU GİDİYOR


Her geçen gün yaptığı çalışmalar ile adından bahsettiren HOPAPORT bu günlerde transit taşımacılıkta hareketli günler yaşıyor.

Türkmenistan’dan gelen petrol sondaj ekipmanları HOPAPORT üzerinden Umman’a taşınmasına başlandı.

 Hopa Limanı bölgede transit taşımacılıkta adından sıkça bahsettirmeye başladı. Nahçivan’a Ukrayna’dan çubuk demir ve Rusya’dan buğday, mısır transit operasyonları devam ederken bugünlerde de limanda hareketlilik artarak devam ediyor.

Türkmenistan’da petrol sondaj çalışmalarını tamamlayan HOPAPORT müşterisi Umman Sultanlığından yeni aldığı petrol sondaj ekipmanlarını Hopa Limanı’na taşımaya başladı. Türkmenistan’dan TIR’lar ile Hopa Limanı’na taşınmasına başlanan sondaj malzemelerinin ilk etabı olan 101 Tır yükünün Hopa Limanı’na getirilerek liman operasyon sahasına boşaltılması işlemi devam ediyor.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer Hopa Limanının gerek saha, gerek makine parkı ve gerekse deneyimli personeli ile proje kargo yükü taşımacılığında her türlü hizmeti vermeye hazır bir liman olduğunu ifade ederek “Geçtiğimiz yıllarda tek bir parçası 460 ton’a kadar olan proje kargo yükleri Hopa Limanı üzerinden Türkmenistan’a ve oradan Kazakistan’a taşınırken, 2013 yılında da Japonya’dan gelen büyük ölçekli kargo yükleri elleçlenmesi yine Hopa Limanı üzerinden Özbekistan’a başarıyla taşınmıştır.

Bu çalışmalara ek olarak bugünlerde yine Türkmenistan’da petrol sondaj şantiye sahasının boşaltılması ve Umman Sultanlığı’nda Sahor Limanına nakli konusunda transit taşımacılıkta üs olmuştur.

Biz her zaman bu ve buna benzer büyük ölçekli proje kargo yükleri elleçlenmesi için makine parkımızla, operasyon sahamızla ve tecrübeli personelimizle hizmet vermeye hazır bir liman olduğumuzu bu çalışmalarla kendimizi ispatladık. 2014 yılında da bu ve buna benzer büyük ölçekli transit taşımacılık nakliyesinde HOPAPORT olarak lojistik açıdan önemimiz daha fazla anlaşılmaya devam edecektir” dedi.

Türkmenistan’dan gelen petrol sondaj ekipmanlarının Hopa Limanı’na taşınmasının ay sonuna kadar süreceğini ve ileri bir tarihte yine Hopa Limanı üzerinden Deniz yolu ile Umman Sultanlığında bulunan Sahor limanına taşınacağı ifade edildi.

 

Haberin etiketleri:

HOPAPORT


Haber okunma sayısı: 21623

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN