erhan

ETİ BAKIR İŞÇİLERİ GREVE ÇIKTI, ÜRETİM TAMAMEN DURDU!

12 Ocak 2018 Cuma 09:18
eti-bakir-iscileri-greve-cikti-uretim-tamamen-durdu

ETİ BAKIR İŞÇİLERİ GREVE ÇIKTI, ÜRETİM TAMAMEN DURDU!

 ETİ BAKIR İŞÇİLERİ GREVE ÇIKTI, ÜRETİM TAMAMEN DURDU!

Eti Bakır A.Ş.’nin Cerattepe ve Murgul/Damar’daki işletmelerinde çalışan maden işçileri maaş zammı talebiyle eş zamanlı greve çıktı

Eti Bakır A.Ş.’nin Artvin Cerattepe ve Murgul Damar’daki işletmelerinde çalışan maden işçileri eş zamanlı olarak gece saat 02.00’de greve başladılar.

Üretimin tamamen durduğu işletmede, maaşların yükselmesi ve maaş koşullarının iyileştirilmesi talebi ile hak ettikleri maaşı alamadıklarını belirten işçiler, talepleri karşılanana kadar grevi sürdüreceklerini ifade ettiler.

Grev başlamasının ardından Eti Bakır A.Ş. yetkilileri, işçi temsilcilerini görüşmek için idari binaya çağırdı. İşçiler kesin bir sonuç almadan idari binaya gidip görüşmeyi reddetti. Eti Bakır işçileri 4/12 vardiyası araçlarının önünü keserek diğer işçileri de greve kattı.

YÜZDE 20 ZAM TEKLİFİNE İŞÇİLERDEN YANIT: “HAYIR!”

Eti Bakır A.Ş. Murgul İşletmeleri Müdürü Sinan Kabaloğlu, işçi temsilcileri ile görüşerek yüzde 20 zammı kabul ettirmeye çalıştı. Ancak işçi temsilcileri yüzde 25 zam ve iki ikramiye taleplerini tekrarladı. Kabaloğlu yüzde 20 zamda ısrar edince işçi temsilcisi direnişteki işçilere “Arkadaşlar kabul ediyor musunuz?” diye sordu. Grevdeki işçiler de hep bir ağızdan ‘‘Hayır’’ cevabı verdi. Bunun üzerine işçi temsilcileri taleplerinde kararlı olduklarını tekrar hatırlatarak Kabaloğlu’nu gönderdi. (Kaynak : Sendika Org.)

 

 

Haberin etiketleri:

GREV


Haber okunma sayısı: 270

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER