erhan

EĞİTİME BÜYÜK KATKI

14 Mart 2014 Cuma 12:50
egitime-buyuk-katki

MURGUL’DA YAPIMI TAMAMLANAN 12 DERSLİKLİ İLKOKUL İLE 100 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ ANAOKULUNUN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI

 Murgul’da birbuçuk yıl gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan 12 derslikli Yunus Emre İlkokulu binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Ayrıca, 100 öğrenci kapasiteli 4 derslikli anaokulu binasının temeli atıldı.
Yunus Emre İlkokulu bahçesinde yapılan törene Artvin Valisi Kemal Cirit,  AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Murgul Kaymakamı Eyüp Özdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, bazı daire amirleri, öğretmenler,  veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Murgul Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, “İlimiz genelinde son 5 yıl içerisinde eğitime ayrılan ödenekler konusuna göz atacak olursak, gerçekten büyük bir artış yaşanmakta. Son 5 yılın harcama miktarı 744 trilyon. Murgul’da geçen yıl temelini attığımız ve birazdan açacağımız 12 derslikli, bin 381 bin 600 TL proje bedelli Murgul ilkokulunun açılışını yapacağız. Yine her ilçede bir anaokulu projesi kapsamında da anaokulumuz olmayan ilçemiz Murgul’du. Onun da temelini bugün atarak anaokulsuz ilçe kalmamış olacak. Hopa’da ikinci anaokulumuzu yaptık. Diğer ilçelerimizde de yapmaya devam ediyoruz.  Murgul’a 16 derslikli ortaokulu da kazandırmış olacağız. Bununda temellerini önümüzdeki günlerde atmış olacağız.  Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla yapılan yüz kişilik yurdumuz, geçen yıl projesini imzalamış olduğumuz hayırsever tarafından yapılacak 16 derslikli lisemiz, Murgullumuzun 50-100 yıllık ihtiyacını karşılayabilecek doğrultuda. Modern okullar yapmaya ilimiz genelinde olduğu gibi Murgul’da da devam ediyoruz.” dedi.

 

 

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise, Yunus Emre İlkokulunun Murgul ilçesine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak şunları söyledi : ”Temelini atacağımız anaokulunun da biran önce tamamlanıp halkımızın hizmetine girmesini temenni ediyorum. Sosyal Dayanışma Vakfımız bir yurt yapıyor. Bir hayırseverimiz imam hatip lisesi ve yurdunu yapacak. Temellerini yakında atacağız. Ortaokulu 2013 yılının yatırım programına aldırttım. Meydanda ki ortaokul yıkılıp yeniden yapılacak. Hastanenin arsa problemini çözdük onu ihaleye çıkartacağız. TOKİ kanalıyla ihalesini yapacağız. Tünelden Murgul’a kadar olan giriş kara yollarının yatırım programına alındı. Murgul’un girişi çok farklı olacak.  Sayın Vali’min desteğiyle Kaymakamlığı da yatırım programına aldırırsak yeni binamızı yapacağız. Murgul inşallah ileride ki günlerde çok daha güzel olacak. Ben okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah daha güzel günlerde buluşmayı nasip etsin."

 

 

Artvin Valisi Kemal Cirit ise  Murgul denilince akla bakırın, bakır denilince de akla Murgul’un geldiğini belirterek, “Sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da madencilik piyasası bunu bu şekilde biliyor. Bu açıdan Murgul gibi bir ilçeye sahip olduğumuz için büyük bir memnuniyet duymaktayız. Buraya iki tane yatırımın hem açılışı hem de temel atma töreni için geldik. Hem özel sektör hem kamu sektörünün ilimiz ve ilçelerimize yapmış oldukları yatırımlar dolayısı ile siz vatandaşlarımızla bir araya gelmekten ayrıca mutluluk duymaktayım. Murgul, kabuğunu çok yakın zamanda kıracak. Murgulluların karşısına yapacağımız yeni yatırımlarla çıkacağız. Ve ben bu güzelliklerle de sizlerle birlikte, sizlerin yanınızda, sizlerle çalışarak bir araya gelmekten mutluluk duyacağımı iletiyor, bu yatırımımızın çocuklarımıza ve Murgullulara hayırlı uğurlu olmasını gönülden temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili Kışla ile protokol üyeleri okulun açılış kurdelesini keserek hizmete açtı.

 

 

Daha sonra sınıfları ziyaret eden Vali Cirit, bir süre öğrencilerle sohbet ederek kitap hediye etti.

100 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ ANAOKULUNUN TEMELİ ATILDI

Vali Cirit ve AK Parti Artvin Milletvekili Kışla ile beraberindekiler daha sonra, 4 derslikli yaklaşık 100 öğrenci kapasiteli anaokulunun temeline ilk harcı koydu.

İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Cirit, Çocuk Yuvasına giderek burada yuva hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra akşam saatlerinde ilçeden ayrıldı. UMG S.Yılmaz 

Haberin etiketleri:

EĞİTİMM


Haber okunma sayısı: 22448

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN