erhan

DEMIRKENTKÖYÜNDEN BİR VATANDAŞIN 3 CAN İÇİN BAĞRINDAN DÖKÜLENLER!..

15 Temmuz 2020 Çarşamba 10:44
demirkentkoyunden-bir-vatandasin-3-can-icin-bagrindan-dokulenler

Yapılan Yusufeli baraj çalışması ve yeni ulaşım yolları çalışması kapsamın da Artvin erzurum devlet karayolu yeni ulaşım yolu üzerinde bulunan T-21 tüneli açılmış açılan tünelden çıkan pasa hiç bir önlem alınmadan çalışmaları yapan firmanın çıkarları uğruna göz göre göre vadi içerisi olan ve sürekli sel sularının geldiği noktaya dökğşmüştür. Yapılan bu döküm alanını projeye ulaşım dolgu alanı olarak eklemişlerdir.

 Yapılan Yusufeli baraj çalışması ve yeni ulaşım yolları çalışması kapsamın da Artvin erzurum devlet karayolu yeni ulaşım yolu üzerinde bulunan T-21 tüneli açılmış açılan tünelden çıkan pasa hiç bir önlem alınmadan çalışmaları yapan firmanın çıkarları uğruna göz göre göre vadi içerisi olan ve sürekli sel sularının geldiği noktaya dökğşmüştür. Yapılan bu döküm alanını projeye ulaşım dolgu alanı olarak eklemişlerdir. Vadi içerisinde bulunan ulaşım dolgu alanı ya viyadükle ya da beton dolgu ile yapılması gerekirken limak inşaatın kasası düşünülmüş insanların canı hiçe sayılarak tünel pasası ile doldurulmuştur.

Bizim canlarımız gitti çok bedel ödedik. Peki siz? Siz ne aldınız bu canlar karşılığın da?

Sel sularının geldiği nokta daha önce aynı yerden defalarca sel gelmesine rağmen neden tünelden çıkan pasa ile doldurulmuş neden tehlike oluşumuna müsaade edilmiştir? Doymak bilmeyen devleti soyan o yerin dibine geçecek şirketinizin kamyonlarının yakıtını en aza düşürmek için mi? Yoksa sürekli bir şeylerin ters gitmesine göz yuman DSİ kontrollerinin vurdum duymazlığımı? Projeyi veren mühendis ne verdi projeyi imzalayan mühendis ne aldı? İnşaat mühendisi değilim daha önce baraj da yapmadım bir yerlerde ama vadinin içinde doldurma pasa olmayacağını olsa bile önüne mutlaka ama mutlaka kesici setler ve menfez yapılması gerektiğini bilecek kadar akıllıyım. Pardon bunu bilmek için akıllı olmaya gerek yok birazcık vicdan olsa yeterli geliyor. Bu katliama zemin hazırlayan limak inşaatın yetkililerinin henüz 16 yaşında olan aslanlar gibi evladı o bölgeden geçiyor olsa yine de o pasayı oraya döktürürler mi?

Pasanın oraya dökülmesine sonunu hiç düşünmeden imzalayan DSİ yetkilisinin annesi babası o bölgeden geçiyor olsa yine de o pasayı oraya dökene müsaade eder mi? Kafanızı yastığa rahatlıkla koyup uyuyabiliyor musunuz?

Evet biz Yusufeli halkı olarak devletimiz için milletimiz için her şeyden vazgeçeriz eğer gerekirse canımızdan bile vazgeçeriz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama biz şirketler daha çok para kazanacak diye can vermek bedel ödemek zorunda değiliz. Gün birlik olma günü tek yumruk olup para için canlarımıza kıyanların tepesine yumruğumuzu vurma günüdür. Devletin çıkarları uğruna herşeyimizi feda etmeye her zaman hazır olan bir toplumuz biz. Bizim artık şirketlerin kasasına para girmesi için verecek canımız yok!!!

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 1491

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ