erhan

CHP’DEN SOYLU’YA ÇOK SERT TEPKİ

28 Haziran 2018 Perşembe 19:01
chpden-soyluya-cok-sert-tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit.” Açıklamasına CHP’den  tepkiler yağdı. CHP İl Başkanı Ahmet Biber, bu açıklamanın talihsiz, devlet adamına yakışmayacak nitelikte ayrıştırıcı, ötekileştirici, hedef gösterici bir açıklama olduğunu, terör örgütüyle eş tutulma anlamına geldiğini belirterek CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamayı Artvin Halkıyla paylaştı. 

Başkan Biber, “ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama gerçekten talihsiz  ayrıştırıcı, bölücü, hedef gösterici bir açıklama olmuştur. Oysa İçişleri Bakanı toplumun iç huzurunu tesisle görevlidir. Bu beyanatıyla  Türkiye’nin “Birleştirici Gücü” CHP’yi hedef göstermiştir. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Bülent Tezcan bu açıklamaya anında cevap vermiş ve şu ifadeleri kullanmıştır; Tezcan’ın cevabı ulusal yayın organlarında yer bulmuştur. Ben bu açıklamayı Artvin Halkıyla paylaşıyorum. “dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Süleyman Soylu'nun sözlerine "En az PKK kadar bölücü bir açıklamadır. Bölücü bir İçişleri Bakanı vardır. Toplumu çatışmaya sürükleyen bir İçişleri Bakanı vardır. Derhal istifa etmelidir." diye tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit.” sözlerine CHP’den çok sert yanıt geldi. Parti merkezinde kameralar karşısına geçen CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Soylu’yu çok sert sözlerle eleştirdi.

BÖLÜCÜ BİR İÇİŞLERİ BAKAN I VARDIR!

Tezcan, ‘ Değerli arkadaşlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit cenazeleri üzerinden toplumu bölge hesabı içine girmiştir. Şaşırdık, önce şaka haber sandık. Ancak gördük ki haberlerden, gerçekten diyor ki “Ben müsteşarım vasıtasıyla valilere talimat gönderdim. Şehit cenazelerine CHP İl Başkanlarını almayacaksınız” demiş. Dehşet verici bir açıklama, terbiyesizce bir açıklama. Vicdansız bir açıklama, hadsiz ve sorumsuz bir açıklama. Bu muhtemelen bir derin karanlık kaos planının dışa vurumudur ve işaretidir. En az PKK kadar bölücü bir açıklamadır. Bölücü bir İçişleri Bakanı vardır. Toplumu çatışmaya sürükleyen bir İçişleri Bakanı vardır. Derhal istifa etmelidir’ diye konuştu.

Tezcan,’ 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileriyle, terör şehitleri ve gazileri arasında ayrım yaptılar. Şimdi şehit cenazelerinden kaos yaratma peşindeler. Kabul edilebilir bir şey değil. Şehit cenazelerinde protokol yapmak değildir. İçişleri Bakanı sorumsuzca protokol düzenleme hesabına girip, camileri çatışma alanı getirme peşindedir. Bu milleti bölmenize müsaade etmeyeceğiz’  diye konuştu.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

artvin


Haber okunma sayısı: 494

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER