erhan

CHP İL BAŞKANI AHMET BİBER VE BELEDİYE BAŞKANLARINDAN DOKUMACILAR KÖYÜ SAHLEPÇİLER MAHALLESİNE GEÇMİS OLSUN ZİYARETİ!..

10 Temmuz 2020 Cuma 12:58
chp-il-baskani-ahmet-biber-ve-belediye-baskanlarindan-dokumacilar-koyu-sahlepciler-mahallesine-gecmis-olsun-ziyareti

CHP Artvin İ Başkanı Ahmet Biber ve CHP Belediye Başkanları 7 Temmuz 2020 günü çıkan yangında tamamen yanan ve adeta haritadan silinen Dokumacılar Köyü sahlepçiler Mahallesi'ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 

 

Geçmiş olsun ziyaretine CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Öztürk, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci, İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkanı Recep Akyürek, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, CHP Borçka önceki İlçe yönetim kurulu üyesi Kenan Dalkılıç, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı (AFGAD) Sami Özçelik katıldı.


Yusufeli merkezden 42 km uzaklıkta, Kaçkarın Artvin tarafını gören 2069 rakımlı yangın alanına gelen başkanlar burada yangına maruz kalmış köylülere geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangınzede insanların ihtiyaçlarını öğrendi, not aldı. Bu arada yangın alanında Kızılay, Çoruh Edaş ve AFAD ekipleri, enerji, yemek ve barınma sorununu giderdikleri ve vörev başındaydı.


DOKUMACILAR KÖYÜ ÇOK BÜYÜK

YANGIN YAŞADI GEÇMİŞ OLSUN!.


CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, yangın nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirerek,

Maakesef,7 Temmuz tarihinde gündüz saat 11.30 civarında Dokumacılar Köyü Sahlepciler Mahallesi'nde meydana gelen ve hepimizi derinden üzen yangın nedeniyle buraya belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla birlikte geldik Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Elimizden ne gelir, neler yapabiliriz, nasıl katkı sunabiliriz bunları öğrenmek ve her zaman yanlarında olduğumuzu anlatmak için buradayız. Dileğimiz bundan sonra böyle felaketlerin yasanmamasıdır.


Ben tekrar geçmiş olsun diyorum Can kaybının olmaması çok önemli ve tek tesellimiz oldu. Zaman içerisinde evler yapılır yanan esyalar da yerine konulur. Yeter ki önce sağlık olsun." dedi


YANGIN VANALARININ FAYDASI BÜYÜK OLUR!


Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu inşaat mühendisi olacak bu tür felaketlerini yaşamaması için bazı önlemler alınabileceğini söyledi. BaşkanKurdoğlu;

"Öncelikle Yusufeli Dokumacılar Köyü halkına geçmiş olsun diyorum. Bir mühendis olarak şunu söylemek isterim ve bir öneri olarak sunuyirum.Kesinlikle böyle toplu mahallelerde yangın Vanaları konmalı mahallenin hemen üstüne 50 ton olur 100 ton olur o kendilerine kalmış havuzları yapılarak yangın gibi büyük felsketlwrin, Ttehlikenin önüne geçilmiş olur. inşallah bundan sonra yapılır. başka yerlerde de yapılması gerekir. Dokumacılar köyü halkına geçmiş olsun diyorum. Arhavi Belediyesi olarak elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız." Dedi.


DOKUMACILAR KÖYÜNE GEÇMİŞ OLSUN


Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi yangınların büyük felaketler içerisinde yer aldığını belirterek

"Yusufeli ilçemiz Dokumacılar köyündeki yangın hepimizi derinden üzdü Neyse ki tek tesellimiz Can kaybının olmaması lan sonra felaketlerin yaşanmamasını gidiyor Dokumacılar Köyü halkına geçmiş olsun diyoruz Hopa Belediyesi olarak yanlarındayız." dedi.


KEMALPAŞA OLARAK DOKUMACILAR KÖYÜ HALKININ YANINDAYIZ


Kemalpaşa Belediye Başkanı Örgül Akçiçek yangın ile ilgili duygularını dile getirerek, "bugün belediye başkanları olarak Dokumacılar Köyü salep jilet Mahallesi halkının yanında olduğumuzu anlatmak için buradayız Kemalpaşa Belediyesi olarak biz de elimizden gelen maddi manevi desteği vermeye hazırız."dedi.


DOKUMACILAR KÖYÜ HALKINA BORÇKA HALKININ SELAM VE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ GETİRDİM!.


Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan Dokumacılar köyünde çıkan yangın herkesi derinden üzdüğünü belirterek Yusufeli ilçemiz Dokumacılar köyündeki yangın hepimizin canını yakmıştır gerçekten büyük bir yangın bir mahalle tamamen yok olmuş hiçbir eşyalarını kurtaramamış lar biz Bunun için buradayız ihtiyaç listelerini hazırlıyorlar bize ne düşerse Borçka Belediyesi olarak yapmaya hazırız Ben Borçka halkının Selam ve Geçmiş olsun dileklerini iletiyorum Allah bir daha böyle felaket yaşatmasın."dedi


GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK YANGIN!


Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir böyle günlerde ayanışma içinde olmak gerektiğini vurgu yaparak;

" Yusufeli Dokumacılar köyünde yaşanan yangın gerçekten büyük bir yangın bunu burada gözlerimizle gördük. DOKUMACILAR Köyü halkına geçmiş olsun diyorum. Böylle günlerde dayanışma birlik ve beraberlik içinde yaralar sarılabilir Can kaybının olmaması çok önemli. Evler yeniden yapılabilir, yeni eşyaları alınabilir. Ama giden can geri gelmez. Dokumacılar köyü halkına geçmiş olsun." dedi.


BAŞKANIMIZ ELÇİN'İN SELAM

VE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİ


Artvin Belediyesi Başkan Yardımcısı Cüneyt Öztürk Başkan Demirhan Elçin'in Artvın'de olmaması nedeniyle gelemediğini Geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi. Öztürk; "yangın felaketi maalesef mahalleyi tamamen yutmuş. ' burada can kaybının olmaması çok büyük bir şans Başkanımız Sayın Demirhan Elçin İl dışında olduğu için gelemedi. Dokumacılar Köyü halkına Selamlarını ve Geçmiş olsun dileklerini gönderdi."dedi.


Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar belediye başkanları olarak Dokumacılar Köyü halkının yanında olduklarına belirterek " Öncelikle Dokumacılar Köyü halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum söylenecek söz yok gördüğümüz manzara ortadaadeta tüm Mahalle yok olmuş.. Şimdi insanların acil ihtiyaçları vardır onlar da en kısa zamanda giderilecektir Ben bundan eminim. Tekrar tekrar geçmiş olsun."dedi.


HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ!..


CHP Yusufeli ilçe başkanı Barış Demirci İl Başkanı Ahmet Biber ve belediye başkanlarına teşekkür ederek, "Yusufeli ilçemiz Dokumacılar köyü Sahlepçiler mahallesi büyük bir felaketi yaşadı. Yangından sonra birçok insan ilçemize geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Böyle günlerde insanlarımıza destek olmak ve yardım etmek çok önemlidir. Bu zaten bizim Kadim kültürümüzde vardır. Bundan dolayı buradayız. Ben il başkanımız Sayın Ahmet Biber'e ve belediye başkanlarımıza ikçe başkanımıza çok teşekkür ediyorum birlikte bu günleri dayanışma içonde birlijte atlatacağız." dedi


ACİL İHTİYAÇLAR ÖNEMLİ


İYİ Parti Yusufeli ilçe başkanı Recep Akyürek, yaşanan felaketin büyük olduğunu belirterek;

Gerçekten büyük bir yangın yaşanmış. Burada 40- 50 ev yanmış. Bu evlerin iki katlı olduğunu düşünürseniz 100 ev, Belki daha fazla ev yanmıştır. insanlarımız yangından dolayı mağdur olmuştur. Acil ihtiyaçları önemli. Bunu karşılamak için elimizden gelen katkı ve desteği sunacağız.

Yusufelimizde maalesef bu tür yangınlar sürekli yaşanıyor Kışın, yazın fark etmiyor. bazen Eelektrik kontağından bazen kıvılcımdan, çeşitli nedenlerden dolayı yangınlar yaşanıyor. evler çok fazla iç içe olduğu için kolayca evdem eve de sıçrama yapıyor. Dleğimiz bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasıdır. Geçmiş olsun Dokumacılar Köyü, Geçmiş olsun, Yusufeli."dedi.

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 2637

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN