erhan

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN MAZBATASINI ALDI

28 Haziran 2018 Perşembe 18:56
chp-artvin-milletvekili-ugur--bayraktutan-mazbatasini-aldi

24 Haziran seçimlerinde CHP’den Artvin Milletvekili seçilen Uğur Bayraktutan mazbatasını aldı.

24 Haziran seçimlerinde CHP’den Artvin Milletvekili seçilen Uğur Bayraktutan mazbatasını aldı. 

Artvin İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Şükran Şanlıer Çelik tarafından CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’a mazbatası teslim edildi. 

İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Şükran Şanlıer Çelik, Milletvekili Bayraktutan’a başarılar diledi. Bayraktutan,  adliye önünde toplanan partililerle bir araya geldi. Önce İlçe Seçim Kurulu’na giderek, burada çalışan personele teşekkür etti.  Ardından Mazbatasını aldı. Adliye Sarayı çıkışında günün anısına partiliklerle birlikte aile fotoğrafı çekindikten sonra yaptığı açıklamada,  şu ifadelere yer verdi; 

“Bu gün bizim için, Artvin için önemli bir gün. 24 Haziran seçimlerden sonra bilindiği üzere Artvin iki milletvekilini parlamentoya gönderdi. Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde olmadık onuru şahsıma tevdi etti. Dört dönem Arka arkaya Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde onurlu bu görevin sorumluluğu ve bilinci içindeyim.

Üç dönemde bütün rekorları alt üst ederek, Artvin milletvekilliğini yaptım. Dördüncü dönemde bütün Artvinliler, Artvin’de oturmayıp da yüreği Artvin’de olanlar Uğur Bayraktutan’ın yapacaklarıyla milletvekilliğinden onur duyacaklar. Bütün rekorları egale edeceğim göreceksiniz. Sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil, oy vermeyenlerinde milletvekili olacağım, inanıyorum ki bu süreç sor süreçtir Artvin halkına bir şeyleri atlatmaya çalıştık. 

Ama şu gerçeği gördük buradan bütün dosta düşmana ifade edeyim. 8-9 ay sonra yerel seçimler var Cumhuriyet Halk Partisinin nasıl rüzgâr estirdiğini dost düşmana göstereceğiz. Bir tek hedefe kilitlenmişiz. Verdiğimiz belediyeleri geri alacağız.

  Bundan daha büyün bir hedefimiz yok buradan destek veren kadın kollarımıza gençlik kollarımıza sayın il başkanıma ilçe başkanlarıma hepsine şükran duygularımı ifade edeyim. Zor bir süreçten geçiyoruz, Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekili olması ötesinde parlamentoda Mustafa kemalin milletvekili olarak Artvin’i ve Artvinlinin hakkını savunmaya devam edeceğim” dedi. Ardından adliye önünde foto çektiren partililer ha sonra adliyeden ayrıldı .

Uğur Bayraktutan 25 Şubat 1965 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Bayraktutan, mezuniyetinin ardından serbest avukatlık, Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi Kurucular Kurulu Üyeliği ve Artvin Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi 24, 25 26. Ve 27. dönem Artvin milletvekilidir. 24. ve 26. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyeliği yapmıştır. CHP'li Bayraktutan Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

artvin


Haber okunma sayısı: 406

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER