erhan

BURSA ARDANUÇLULAR DERNEĞİNDEN "BİR TABLETTE SENDEN’’ KAMPANYASI."

19 Kasım 2020 Perşembe 12:26
bursa-ardanuclular-derneginden-bir-tablette-senden-kampanyasi

Bütün Dünya'yı olumsuz etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerde aksadı.

 Türkiye'de de eğitim öğretim uzaktan  yapılabilmekte Bu nedenle  birçok öğrencinin tablet ve bilgisayar  ihtiyacı ortaya çıktı.

Böyle bir günde seferberlik anlayışı ile "imece" kültürünü "dayanışma" ile birleştiren   STK'lar, hayırseverler  devreye girdi ve  ihtiyaçlı öğrencilere tablet kampanyaları başlattılar.

Bu kapsamda, Bursa'da bulunan Ardanuçlular Dayanışma  ve Yardımlaşma Derneği  Ardanuca tablet yardımı yaptı.

Konuyla ilgili olarak Bursa Ardanuçlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenol Demir,  Ardanuçlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu adına açıklamalarda bulundu. Başkan  Demir;

"Sosyal sorumluluk anlamında ve toplum yararına gerçekleştirdiğimiz "BİR TABLETTE SENDEN" kampanyası ile çalışma başlattık.

"Doğup büyüdüğümüz topraklardan uzak, hayatımızı idame ettirebilmek adına bulunduğumuz Bursa’da, hayatın sadece yaşamı sürdürebilmeden ibaret olmadığını bilen büyüklerimiz; Sosyal ve kültürel anlamdaki gereksinimleri de gidermek için 2002 yılında Ardanuçlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği adı altında mevcut derneğimizi kurmuşlar.

Derneğimizin kuruluşundan itibaren; Gençlik Kolları Başkanlığından başlayarak her kademede görev alan birisi olarak; 28 Nisan 2019 tarihinde yapılan Genel Kurul sonrasında Dernek Yönetim Kurulu olarak göreve başladık.

Geçmiş Yönetimden görevi devraldıktan sonra, Artvin Kültürümüzü yaygınlaştırabilmek, hemşerilerimiz arasındaki Yardımlaşmayı sağlayabilmek ve Dayanışmayı geliştirebilme için çalışmalara hız verdik.

Bu anlamda ilk kez 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında ihtiyaç sahibi 13 öğrencimize Eğitim Bursu verdik.

2020 Yılı Ramazan ayında ihtiyaçlı 160 hemşerimize Gıda yardımı yaptık. Ayrıca 20 aileye nakit yardımında bulunduk.

Ve 2020-2021 Eğitim ve Öğretim dönemi başladı. Her ne kadar yüz yüze eğitim başlamış olsada; Pandemi sebebiyle birçok veli çocuğunu okula gönderemiyor. Doğup büyüdüğümüz topraklarda yani Ardanuç’ta gerçek anlamda ihtiyaç sahibi yaklaşık 150 çocuğumuz eğitim almaya çalışsa da; bilgisayar yada tablet eksikliği sebebiyle bu eğitime ulaşamadığının bilgisini aldık. 

Bizler Ardanuç’ta eğitim almanın ve hayata tutunmanın ne denli zor bir süreç olduğu bilenler olarak ve bir Artvinlinin hayata tutunabileceği tek çıkışın eğitim olduğunu bilen bireyler bu duruma kayıtsız kalamazdık.

Hemen Yönetim Kurulu ve Eğitim komisyonumuz bir toplantı gerçekleştirdik. Ardanuç’taki bu çocuklarımız için, Ardanuçlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olarak; Ulaşabildiğimiz her çocuk, Kurtarılmış bir gelecektir felsefesi ile ‘‘BİR TABLETTE SENDEN’’ kampanyası başlattık.

    Bu süreci de çok büyük oranda başardık. 20 Kasım 2020 Cuma günü Bursa’dan yola çıkıp; Ardanuç’a giderek 23 Kasım Pazartesi günü, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ardanuç Kaymakamlığı, Ardanuç Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde bu çocuklarımıza o tabletleri dağıtacağız.

    O çocuklarımıza eğitim anlamında dokunabilmenin gururunu hem Yönetim Kurulu hem de Eğitim Komisyonumuzun Eğitimci üyeleri beraber yaşayacağız. Ayrıca bizlere bu süreçte destek olan, üyelerimize, hemşerilerimize, hayırsever vatandaşlarımızın tamamına şahsım ve Yönetim Kurulum adına çok teşekkür ediyorum. 

Kısaca; bu süreçte yanımızda omuz omuza duran herkese ‘‘O’’ çocuklar adına minnettarız…

 

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 5335

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN