erhan

“AYIPTIR.” “YAZIKTIR.” “GÜNAHTIR!” BAYRAK: “MEB Mİ? BİLDİĞİNİZ GİBİ!.”

28 Haziran 2018 Perşembe 18:55
ayiptir-yaziktir-gunahtir-bayrak-meb-mi-bildiginiz-gibi

Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı İsrafil Bayrak “Yönetici Atama” ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.. Bayrak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi  ve Türk Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı İsrafil Bayrak “Yönetici Atama” ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.. Bayrak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Eğitim kamuoyunun malumu olduğu üzere MEB yönetici mülakat sonuçlarını açıkladı. Lakin sonuçların neden liste halinde yayınlanmadığı ise merak konusu olmaya devam ediyor. Anlaşılan şu ki;yaptığımız istatistiki verilere göre, ilimizde yıllardır devam eden ötekileştirme tam gaz devam etmektedir.

Anlaşılıyor ki, bir sözde sendika tarafından ince ayarla hazırlandığı anlaşılan puanlamalar yapılmıştır. Hangi okula kimin atanacağı ya da atanamayacağı milim milim hesap edilerek adaylara puanlar verilmiştir.

Eğer bu durum geriye evrilmez ise genel merkezimizin koordinasyonunda düzenleyeceğimiz bir kampanyayla Sayın Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunacak, MEB teşkilatlarında KRİPTO FETÖCÜ bir yapının varolduğunu ve kendisinin de büyük önem verdiği toplumumuzdaki milli birlik ve beraberlik ruhunu sabote ettiğini bildireceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın, kendisinin de defalarca dile getirdiği eğitimdeki aksamaların öncelikli nedeninin, liyakat esası yerine “benim adamım” esasına göre atanan yandaş beceriksiz yöneticiler olduğunu bir kez daha duyuracağız.

Sayın Cumhurbaşkanı’ndan MEB teşkilatlarına çöreklenmiş bu kripto yapıyı temizlemesini isteyecek, aksi halde Türkiye’mizin yakalamış olduğu YENİ DÖNEM RUHU’nun asla hayat bulma imkanının olamayacağını bildireceğiz.

Eğitim camiası bu ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi artık kaldıramayacaktır. Çocuklarımızın geleceğini inşa eden eğitim hayatımız, birilerinin pis koltuk iştahının tatmin aracı değildir. Yapılanlar işin artık ahlak sınırlarını çoktan aşmış, eğitim yöneticiliğini vatan borcu bilerek görevini ifa edenleri çileden çıkarmıştır.

Yaşananların boyutunu anlatabilmek adına ilimizde yapılan yönetici görevlendirme sonuçlarını Artvin Kamuoyunun bilgisine sunuyor ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini halkımıza şikâyet ediyoruz.

52 Müdürlük, 9 Müdür Başyardımcılığı, 62 Müdür Yardımcılığı olmak üzere toplam Mülakata başvuran Kişi Sayısı 123'tür.

2 Müdür Başyardımcılığı, 16 Müdür Yardımcılığı olmak üzere toplam Mülakata Gelmeyen Kişi Sayısı 18'dir.

Toplam 105 Kişinin katıldığı mülakatlarda;

95-100 aralığında puan alan kişi sayısı 3'tür. 90-94,99 aralığında puan alan kişi sayısı 37'dir. 85-89,99 aralığında puan alan kişi sayısı 17'dir. 80-84,99 aralığında puan alan kişi sayısı 18'dir. 70-79,99 aralığında puan alan kişi sayısı 9'dur. 60-69,99 aralığında puan alan kişi sayısı 14'tür. 0-59,99 aralığında puan alan kişi sayısı 7'dir. 90 ve üstü puan alanların sendikal dağılımı:

EBS: 32 BOŞ: 3 BELİRSİZ: 5

85-89,99arası puan alanların sendikal dağılımı:

EBS: 11 TES: 3 ES: 1 BOŞ: 2 80-84,99 arası puan alanların sendikal dağılımı:

EBS: 12 TES: 2 ES: 1 BOŞ: 3

70-79,99 arası puan alanların sendikal dağılımı:

EBS: 2 TES: 3 ES: 1 E İŞ: 1 BOŞ: 2

60-69,99 arası puan alanların sendikal dağılımı:

EBS: 5 TES: 5 ES: 2 BOŞ: 2

0-59,99 arası puan alanların sendikal dağılımı:

EBS: 2 TES: 2 BOŞ: 3

Tablo yukarıdaki şekilde oluşturulmuştur. Tek kelimeyle “AYIPTIR.” “YAZIKTIR.”“GÜNAHTIR.” Kamuoyuna saygıyla…

 

Haberin etiketleri:

artvin


Haber okunma sayısı: 399

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER