erhan

6 YILDA 9 KURS AÇARAK REKOR KIRDILAR! AR-ED 9'NCU YIL SONU SERGİSİNİ DE AÇTI

22 Haziran 2019 Cumartesi 12:47
6-yilda-9-kurs-acarak-rekor-kirdilar-ar-ed-9ncu-yil-sonu-sergisini-de-acti

Ardanuç Engelliler Derneği, İş-Kur destekli ve Ardanuç Halk Eğitimi paydaşlığında gerçekleştirdiği ahşap ve el sanatları kursu yılsonu sergisi açıldı.

Ardanuç Engelsiz Yaşam Sosyal tesislerinde 19 Haziran Perşembe günü açılan Yılsonu sergisini, Ardanuç Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir il dışında olduğu için Belediye Başkan Vekili Servet Coşkun, İlçe Milli Eğitim müdürü Yusuf Saraç, Halkeğitim Müdürü Tekin Sarıçiçek, Artvin’in yetiştirdiği ve güreş konusunda dünya güreş literatürüne önemli oyun adlarını kazandırmış, sırtı yere gelmemiş pehlivanlarımızdan, adı Ardanuç Spor Salonuna verilmiş efsane sporcumuz Dursun Ali Pehlivan, Artvin Engelliler Dernek Başkanı Hatice Nur Ersöz, Engelliler Meclisi Artvin İl Temsilcisi Cemil Öngüner, Ardanuç Engelliler Derneği Başkanı Gönül İstanbullu, İŞ Kur Şube Müdürü Elif Kantar, Artvin Faal Gazeteciler Derneği ve Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Artvin İl Temsilcisi Sami Özçelik, AA Artvin Temsilcisi Yusuf Okur ve Ardanuçlular katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Ardanuç Engelliler Derneği Başkanı Gönül İstanbullu,” Derneğimiz 2012 yılında kuruldu. 2013 yılından beri de aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor. 6 yıl içinde bu bizim açıp başarıyla gerçekleştirdiğimiz 9. Kurs sergimizdir. Bu nedenle emeği geçen, bize destek veren herkese gönülden teşekkür ediyoruz.

Biz bu kurslar sayesinde Ardanuç’ta yaşayan engellilerle sosyal kaynaşmayı, birlikte yaşamayı, güzel şeyler yapmayı öğreniyor ve örnek oluyoruz. Derneğimiz Artvin’de en aktif derneklerden birisidir. Kurslarımızın açılmasında Başta Artvin Valiliği İş Kur Müdürlüğü, Ardanuç Kaymakamlığı, Ardanuç Halk Eğitimi Merkezi ve Ardanuç Belediyesi gibi 

kurumlarımızdan destek almaktayız.

Birlikte el ele güzel şeyler yapmak için çalışıyoruz, bundan sonra da çalışacağız. Sergimize katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ardanuç’ta yaşayan engellilerimiz ve aileleriyle birlikte her yıl mutlaka bir etkinliğimiz olur. Yıl içinde birden çok etkinliğimiz var. Özellikle Engelsiz Yaşam Merkezimiz ile çok büyük bir imkana kavuşmuş olduk. Belediye Başkanımıza bir kere daha teşekkür ediyorum. Her ilçede böyle bir sosyal tesis olmalı. Biz bu bakımdan şanslıyız.” Dedi.

Kurs hocası Münevver Aydın, “Kursumuz 5 aylık Ahşap ve takı üstüne açıldı. 17 öğrencimizle birlikte yaptığımız ürünleri bugün burada sergiye açtık, halkın beğenisine sunduk. Çok güzel, keyifli bir kurs oldu. Engelli kardeşlerimiz, fırsat verildiğinde çok güzel şeyler üretiyor, yapıyor ve bundan büyük mutluluk duyuyor. Ben kursu açan Ardanuç Engelliler Derneği ve emeği geçen paydaşlarına, kursiyerlerimize ve bizi yalnız bırakmayan Ardanuç Halkına teşekkür ediyorum. “dedi.

Başka bir programı olması nedeniyle açılışa yetişemeyen Ardanuç kaymakamı M. Furkan Sancaktutar, gün içinde sergiyi ziyaret etti. Kurs hakkında dernek Başkanı İstanbullu’dan bilgi alan kaymakam Sancaktutar, sergilenen ürünleri çok beğendiğini ve derneğe 5 bin TL katkı sunacağını belirterek, derneği ve kursiyerleri tebrik etti. Ayrıca Kursiyerlerin Hopa gezisi için araç tahsis ederek, her zaman yanlarında olacağını söyledi.

Ardanuç Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar’ın ziyareti sonrasında açıklama yapan Başkan Gönül İstanbullu,”Sayın kaymakamımız, aynı saate başka bir program ile çakışması nedeniyle açılışımıza katılamadı.

Ancak gün içinde standımızı ziyaret ederek sergimizde yer alan tüm ürünlerimizi satın aldı. 5 bin TL derneğimize bağış yaparak, ürünlerimizi de bize geriye verdi.. Kendisine derneğimiz ve engelli kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyoruz.”dedi.

 

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 275

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ