erhan

ŞAHİN İMAMOĞLU’NU 2016'DA ARTVİN’DE İBB BAŞKAN ADAYI DİYE ANONS ETMİŞTİ…

14 Mart 2019 Perşembe 07:38
-sahin-imamoglunu-2016da-artvinde---ibb-baskan-adayi-diye-anons-etmisti

Siyaset, gerçekten çok çok zor bir uğraş alandır. Mangal gibi bir yürek, peygamber sabrı, her sorunun cevabının hazır olduğu bir beyin ve izah yeteneği yüksek, tatlı dili olmalı.

 Bunun nedeni, siyasette hedefe ulaşmak için, yalanın, dolanın, iftiranın, tehdidin bin bir çeşidinin her yolun kullanılıyor olmasıdır.  Siyaset aslında ikna etme, hizmet verme, insanları bütünleştirme, mutluluğu herkesle buluşturma, bölüştürme sanatıdır ki mutluluklar; bölüşüldükçe çoğalan, dürüstlüğün, doğruluğun,  sevginin eseridir.

 Son yılların en flaş siyasetçisi şüphesiz ki CHP ve Millet İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve muhtemel Başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. Onun adaylığı açıklandığında ilk önce enteresan şekilde solculardan tepki geldi. Soyadına bile takılanlar oldu. Her 2 taraftan da bunun hesabı soruldu. Bir ilçe başkanı yetersiz kalır dendi. O isim olsun, bu isim olsun dendi. Bunun nedeni maalesef Türk siyasetinde dar kalıplar içinde kalınmıştır. Ekrem İmamoğlu bu kalıpları yırtan bir adaydır. Kendisine hakaret edene bile dünyanın en etkili cevabını veriyor. Ona beden diliyle o kadar çok şey anlatıyor gülümsemesiyle imzalıyor. karşısındaki kişiler,  bunun altında ezilip mahcubiyet yaşıyor. Bunu her siyasetçi yapamaz.

Ancak O, herkesi, taraflı tarafsız, sağcısı, solcusu, , dindarı kısaca  herkesin dikkatini çekmeyi başardı.. Çünkü özlenen bir siyaset üslubu ile herkesin gönlüne taht kurdu. Kendisine oy vermeyecek insanlara bile bir dost gibi sarıldı, hakkını helal et” dedi.  Siyaset kurumunun yerlere düşürüldüğü, bağırarak, hakaret ederek ve bile bile yalanların konuşulduğu,  kumpasların kurulduğu bir dönemde bu alışılmış bir şey değildi elbet!.

Ekrem İmamoğlu ile 2015 yılında tanışan, 2016 yılında ise  Artvin’e davet ederek, 2019 yerel seçimler için ilk çalışmayı başlatan dönemin  Merkez İlçe başkanı İlyas Şahin, İmamoğlu’nu partide konferans vermeye sahneye davet ettiğinde, İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayımız diye  anons etmişti.  3 yıl sonra İmamoğlu gerçekten İBB Başkan adayı oldu.  Ekrem İmamoğlu ile dostluğunu daha da ilerleten ve her zaman onunla iletişim kuran İlyas Şahin, bir makale ile İmamoğlu’na destek verdi. Şahin makalesinde şu ifadelere yer verdi;

"SIRADIŞI BİR SİYASETÇİ EKREM İMAMOĞLU."

“2014 yerel seçimlerinde 39 ilçesi olan İstanbul’un 38’inde sonuç değişmemiş, aynı partiler seçimleri tekrar kazanmışlardı. Ancak sadece bir ilçede fark vardı, Beylikdüzü’nde. CHP bu ilçede iktidarın elinden belediyeyi 13 puan gibi önemli bir farkla kazanmıştı. Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Belediye Başkanı olmuştu. 

İşte, o günden itibaren bu başarı hikâyesini irdelemeye başlayanlardan birisiyim. Partimiz bu seçimleri başarısız bir şekilde tamamlarken, nasıl oluyordu da İstanbul gibi metropol bir kentte iktidardan belediyeyi kazanabiliyorduk? Derken, parti binamıza bir gün bir kargo geldi. Kargoda Beylikdüzü Belediye Başkanlığınca gönderilen “Benim Sevgili Başkanım” isimli bir kitap vardı. Bunun benim için anlamı şuydu: Önümüzdeki yıllara damgasını vuracak bir siyasi anlayış ve liderlik ruhunun ilk mesajıydı. 

Sn. Ekrem İmamoğlu ile Ardanuç ilçemizde Mayıs 2015’te, Belediyemizin yeni hizmet binasının temel atma merasiminde tanıştık. Derken 21 Temmuz 2016 günü bu kez Ekrem Başkanın da katkıları ile yapımı tamamlanan Ardanuç Belediye Hizmet Binasının açılış merasimi için Ardanuç ilçemizde Genel Başkanımızı beklerken etraflıca sohbet etme fırsatını yakaladım. Hayatımın en keyifli siyasi sohbetiydi. 2009-2014 yılları arasında tıpkı benim gibi ilçe başkanlığı da yapan başarılı, Çalışkan ve son derece doğru bir siyasi modeldi sohbet ettiğim, esasen tam da tahmin ettiğim, beklediğim bir insanla tanışmış olmanın hazzını yaşadım. 

Kendisini başarı hikâyesini bizlerle paylaşması için Artvin’e davet etmeye karar verdim, çünkü Artvin’de de bir yol kazasına uğramıştık ve 2019 seçimlerinin çok zor olacağını biliyordum. Kendisini İstanbul’da, makamında ziyaret etmek istediğimi söyledim, çünkü Artvin’e davetimi makamında iletme nezaketini göstermeliydim, yakışan da bu idi. 

Eylül ayında kendisini belediye başkanlığı makamında ziyaret ettim, davetimi ilettim, siyasette çok doğru ve özellikle halkın aradığı siyasi karakter olduğunu söyledim. Memnuniyet içerisinde davetimi kabul etti. 

İşte o an, hedefinin sınırları olmayan, gerçekten sıra dışı bir lider olduğuna emin oldum ve ilk kez orada kendisine şunu söyledim: “İnşallah bir sonraki seçimde İstanbul büyükşehir adayımız olacaksınız, önce iktidardan İstanbul’un bir ilçesini aldınız, 2019’da ise Büyükşehir’i de aldığınızda herkes Türkiye’nin gelecekteki yeni liderinin de siz olacağını konuşacak, hep birlikte göreceğiz.” dedim. 

5 Aralık 2016 günü Ekrem İmamoğlu, beraberindeki 15 kişilik heyetle Artvin’e geldi. Kendisiyle hem partililerimizle hem de halkla 2 gün süren güzel bir Artvin çalışması gerçekleştirdik. Parti toplantımızda kendisini sunumlarını yapmak üzere kürsüye davet ederken salondakilere; “sizlere 2019’un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı takdim etmek isterim” dediğimde yüzündeki o hoş gülümsemeyi ve gözlerindeki ışığı asla unutamam. 

Büyükşehir Belediyesi adayı olduğundan itibaren istisnasız herkesin sevgisini, saygısını ve takdirini kazanan bir isim Ekrem İmamoğlu. Şahsi fikrim; ülkemiz siyaseti yeni bir isim, yepyeni bir lider kazanmıştır artık. Ekrem İmamoğlu hangi partili olursa olsun herkesin gönlünü kazanabilen bir siyasi lider olma yolunda hızla ilerleyen bir isimdir artık.

 Aslında siyasette özlenen, beklenen ve olması gereken de böyle bir şeydi. 5 yıldır özellikle takip ettiğim, örnek aldığım, kendime siyaseten rol model olarak aldığım değerli Başkan Ekrem İmamoğlu’nun başaracağına inancım tam. 

Ancak, sonuç ne olursa olsun, Türkiye siyaseti kendisine yeni bir lider bulmuştur, Ekrem İmamoğlu bu ülkenin gelecek siyasetinin baş aktörüdür. Kendisine 31 Mart’taki seçimde tekraren başarılar diliyorum. Siyasetle uğraşan herkesin de bilinen siyasi davranışlar yerine kendilerine Ekrem İmamoğlu’nu örnek almalarını tavsiye ediyorum. Yolu ve bahtı açık olsun, Allah utandırmasın. #Ekremİmamoğlu Sıradışı bir başarı ve liderlik öyküsü (Ekrem İMAMOĞLU)

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 413

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER