erhan

EŞİ FATMA CENGİZ, MEHMET CENGİZ'E 400 MİLYONLUK BOŞANMA DAVASI AÇTI!

25 Mayıs 2019 Cumartesi 12:37
-esi-fatma-cengiz-mehmet-cengize--400-milyonluk-bosanma-davasi-acti

Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’e 30 yıllık eşinden boşanma davası

İktidara yakınlığıyla bilinen, 3. Havalimanı gibi projelerde yer alan ve “Milletin … koyacağız” sözleriyle bilinen Cengiz Holding başkanı Mehmet Cengiz’e eşi tarafından zina suçlamasıyla boşanma davası açıldı.

Cengiz Holding’in hissedarı ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Cengiz’e, 6 çocuğunun annesi Fatma Cengiz, şiddetli geçimsizlik ve zina nedeniyle boşanma davası açtı.

Mehmet Cengiz’in Y.Y., isimli kadınla evlilik dışı ilişkisinden olan çocuğu nüfusuna geçirdiğini belirten Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL tazminat talep etti.

Sözcü’den Ümit Türk’ün haberine göre İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne avukatları Kezban Hatemi ve Nezihe Hıdıroğlu tarafından dilekçe veren Fatma Cengiz, 30 yıllık eşi Mehmet Cengiz’in ailesine karşı manevi yükümlülüklerini yerine getirmediğini ileri sürdü ve eşinin iş ilişkilerinden kaynaklanan özel uçakları ile olağandışı yapmış olduğu yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri nedeniyle bir gecelik veya günü birlik ilişkilerinden haberdar olduğunu belirtti.

Mehmet Cengiz’in Y.Y., isimli kadınla yaşadığı ilişkiyi duymayan kimsenin kalmadığını ileri süren Fatma Cengiz, bu ilişkiden olan C., isimli çocuğu tanıdığını ve nüfusuna geçirdiğini belirtti.

Erdoğan’dan ÖTV açıklaması

Dilekçede, her ay 150 bin dolar aylık ödeme yaptığı belirtilen Fatma Cengiz’in, bu meblağ ile kişisel ve sağlık masraflarını, ulaşım giderleri ile evde çalışan personelin maaşını ve sosyal sorumluluklarını karşıladığı belirtildi. Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL de tazminat talep ederek mahkemenin boşanmalarına karar vermesini istedi.

İstanbul Havalimanı başta olmak üzere inşaat, otoyol, köprü, tünel, enerji, sigorta, havacılık, maden, turizm, baraj, liman, metro, demir yolu, turizm tesisleri alanlarında faaliyet gösteren Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding, Türkiye’nin ilk 10 firması arasında gösteriliyor.

Madencilikten kazandığı paranın hadi-hesabı yok! mal varlığını saymaya kalksak çenemiz yorulur! Tabii ki onun malları bizim malımızdır. Bizden çaldıklarının listesidir aslında!. açsak, açıksak, işsizsek, fakir ve mülksüz isek, bunları doyuramadığımız içindir!..Cerattepemizi kıdım kıdım katleden, cehenneme çevirenlerin nasıl bir zenginliğe eriştiklerini düşünün!..

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 254

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER