erhan

BORÇKA BİR ARADA, AYNI SOFRADA ÇOK GÜZEL

31 Mayıs 2019 Cuma 13:04
-borcka-bir-arada-ayni-sofrada-cok-guzel

Borçka Halkı iftarda buluştu.

Borçka Belediyesi’nin organize ettiği, halka açık iftar yemeğine, Borçka Kaymakamı Ve Artvin Vali Yardımcısı Hasan Hüsnü Ertürk, CHP Artvin eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka Belediyesi eski Başkanlarından Oral Küçük, CHP Borçka İl Encümeni Celal Alparslan, CHP İlçe Eski Başkanı Başkan Ercan Orhan'ın matematik öğretmenliğini de yapan emekli matematik öğretmeni Emine Türkan Küçük, Belediye Meclis Üyeleri, Artvin Faal Gazeteciler Dernek Eski Başkanı gazeteci İsmet Başar, Artvin Faal Gazeteciler Dernek Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Adagül Köyü Muhtarı Arif Terli ve Borçka Halkı katıldı.

İsmet Acar Turizm Tesisleri bahçesinde hazırlanan alana gelen Borçka Halkını ayakta karşılayan Belediye Başkanı Ercan Orhan, organizasyonun kusursuz olması için masalarla tek tek ilgilendi. Yemeklerin zamanında masalara ulaşması, hiçbir şekilde ekmek ve yemek israfının yapılmadığı iftar öncesi Semazen gösterimi yapıldı. İftar öncesi ve sonrası Borçka Müftüsü tarafından yemek duası yapıldı. İftarda konuşma yapılmadı.

Yemek sonrası gazetecilerin iftar programıyla ilgili sorusunu cevaplayan Başkan Ercan Orhan, “ Ramazan Ayı, dayanışma, birlik ve beraberliğin en yoğun şekilde yaşandığı aydır. Borçka Belediyesi olarak Borçka halkıyla birlikte bir sofrada iftarımızı açmanın mutluluğunu yaşadık. İftar programımıza katılan CHP Eski Milletvekilimiz Sayın Metin Arifağaoğlu’na, Kaymakamımız Sayın Hasan Hüsnü Ertürk’,e Kemalpaşa Belediye Başkanı Sayın Ergül Akçiçek’e, Borçka Eski Belediye Başkanı Sayın Oral Küçük’e, iftarımıza katılan tüm Borçka Halkı’na teşekkür ediyorum. Biz hep birlikte, bir arada Borçkayız . 

Unutmadan bu tesisi Borçka'ya kazandıran çok değerli büyüğümüz, ağabeyimiz, ülkemizin saygın işadamlarından,gururumuz sayın İsmet Acar ve eski belediye başkanımıza da teşekkürü bir borç biliriz.

Bu akşam çok güzel bir hava vardı. Çok güzel insanlar vardı. Bu hepimizin özlem duyduğu güzelliklerdir. İftarımızın en güzel şekilde gerçekleşmesi için yoğun emek harcayan personelimize, yemeği yapan ustalara, yaklaşık bin kişiye en güzel şekilde yemeklerini servis eden gençlere çok teşekkür ediyorum.

Bunlar ileride yapacağımız özel etkinlikler için bir referans olacak. Çok şey söylemeye gerek yok. Güzel bir Borçka için hep birlikte el ele vererek çalışacağız. Eksiğimizi gidermek için yapılması gerekenleri yapabilmek için mazeret sunmadan çalışacağız. Borçka Belediyesi Borçka Halkı’nındır. Hizmet halka olacak..

İftara katılan Borçka Halkı; ”Bu akşam çok güzel bir buluşma ve birliktelik oldu. İftar aslında bir vesile, nedendir. Önemli olan birlikteliktir. Bir arada aynı sofrada paylaşmaktır. Bu çok güzel bir şeydir. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. 

İftar programına katılan Borçka'nın tanınmış simalarından ve esnaflarından Fikret Yavuz program ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;"Bakın insanlar aslında çok şey istemez. Değer görmek ister, saygı sevgi ister. Ben ilk defa belediye başkanının bizzat davetiyle karşılaştım. Bu beni gerçekten duygulandırdı. İlk defa da bir iftara katıldım.. Burada bu tabloyu görünce de çok mutlu oldum. Borçka'ya dair umutlarım yeşerdi. Bu insanlar burada bir araya gelebilmişse, gelmişse birlikte çok şeyler başarabiliriz demektir. Ben Belediye Başkanımız Ercan Orhan'a ve bu birlikteliğe vesile olanlara emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum."dedi. 

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 231

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER