erhan

BORÇKA BELEDİYESİ’NE, KARDEŞ DERNEKLERDEN ANLAMLI ZİYARET...

12 Haziran 2020 Cuma 16:24
-borcka-belediyesine-kardes-derneklerden-anlamli-ziyaret

BORÇKA BELEDİYESİ’NE, KARDEŞ DERNEKLERDEN ANLAMLI ZİYARET...


Merkezi İstanbul'da olan, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı olarak Hasibe Özkan ve Bursa'da ki, Artvin İli Borçka İlçesi ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Odabaş ile birlikte, Borçka Belediyesi Başkanı, Ercan Orhan'ı makamında ziyaret etti.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;“ Borçka’dan başka illere göç eden hemşehrilerimiz, beraberlerinde Borçka’yı da götürmüşler. Uçsuz bucaksız Borçka sevgisiyle bulundukları illerde Borçka’yı, kültürünü, geleneklerini yaşatmışlar. Asla memleketlerini unutmamışlar. Aksine orada Borçkamızı yaşatan gönül elçileri olmuşlar.

Bakın çok zor bir dönem içindeyiz. Coronavirüs salgını mücadelesi kapsamında Türkiye’de ilk karantinaya alınan Borçkamız oldu. Ankara’dan, İstanbul’dan, Bursa’dan, Sakarya, Samsun, Kocaeli’nden her yerden destek mesajları geldi. Borçka Dernekleri, STK’lar biz aramadan onlar aradı. Biz ne yapabiliriz? Bize ne düşüyor dediler. İnanın çok mutlu olduk. Maddi manevi destekleri sayesinde o zor dönemi birlikte atlattık. Corona henüz bitmiş değil. Bu vesileyle bir kere daha değerli Borçka halkını daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Birlikte zor süreci atlattık. Birlikte başaracağız.

Borçka, Artvin’in güzel ve önemli ilçelerinden birisidir. Gerek doğa, gerekse turizm değerleriyle öne çıkmıştır. Dayanışma içinde, birlikte çok güzel projeler yapacağımıza, güzel işlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum. Geldiğiniz için, ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Borçka dışında yaşayan değerli hemşehrilerimize sizin aracılığınızla saygılarımı, sevgilerimi, selamlarımı gönderiyorum. Pandemi süreci bittiğinde kaldığımız yerden ortak yapabileceğimiz işlerimize, projelerimize devam edeceğiz.”dedi.

Merkezi İstanbul'da olan, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı olarak Hasibe Özkan, ziyaret nedeniyle yaptığı açıklamada; “Biz İstanbul’da yaşayan Çoruh Havzası Borçkalılar Derneği olarak Borçka Belediyemizi ziyaret etmekten dolayı büyük mutluluk duyduk. İnsan doğduğu yere, memlekete gelince çok mutlu oluyor. Gerçekten ülke olarak bütün dünyayı olumsuz etkileyen Coronavirüs nedeniyle sıkıntılar yaşadık.

Bu yıl birçok Borçkalı, Artvinli memleketine gelemedi. Bu süreçte biz de elimizden geldiği kadar, maske dikimi yaparak Borçka’ya gönderdik. Belediyemiz vasıtasıyla halka dağıtıldı. Küçük de olsa bir şey yapabilmenin katkı sunmanın mutluluğunu yaşadık. ilçemizde örnek çalışmaları ile övgüler toplayan Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.”dedi

Artvin İli Borçka İlçesi ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Odabaş, “Bursa, Artvinlilerin en çok yaşadığı ildir. Bursa’da yaşayan Borçkalılar olarak Borçka Derneğimizi kurduk. İstanbul Çoruh Havzası Borçkalılar Derneği ile Kardeş derneğiz. Bugün kardeş dernekler birlikte Borçka Belediyemizi ziyaret etmek çok anlamlı oldu. Gerçekten, sizin dediğiniz gibi zor dönemler yaşadık. Birlikte dayanışma içinde bugünleri aşacağız. Birlikte yapabileceğimiz etkinlikler, projeler, işler olacak. Ben de buradan gerek Borçka’da yaşayan, gerek Artvin dışında başka illerde olan Borçkalı, Artvinli hemşehrilerimize saygı, sevgi ve selamlarımı sunmuyorum. “dedi.

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 3457

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ