erhan

BORÇKA BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ORHAN MAZBATASINI ALDI İLK AÇIKLAMASINI YAPTI

04 Nisan 2019 Perşembe 08:49
-borcka-belediye-baskani-ercan-orhan--mazbatasini-aldi-ilk-aciklamasini-yapti

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan Mazbatasını alarak görevine başladı.

 Mazbatasını aldıktan sonra Borçka Belediye Başkanlığı’na gelerek makam koltuğuna oturan Başkan Ercan Orhan, Birlik ve hizmet mesajı verdi. Mazbata törenine CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Eski Başkanı İsmet Başar, Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Çırak, CHP İŞL Genel Meclis Üyesi Celal Alpaslan, belediye meclis üyeleri, Millet İttifakı CHPliler, İYİ Partililer ve vatandaşlar katıldı. Başkan Ercan Orhan’ı Baba İbrahim Orhan, annesi Ayle Orhan, kardeşleri ve ailesi yalnız bırakmadı.

BAŞKAN ERCAN ORHAN’I BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MUHAMMET GÜN KARŞILADI !

Belediye Başkanlığında Başkan Ercan Orhan’ı Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Gün karşıladı. Burada kısa bir açıklama yapan Başkan Ercan Orhan; “ Birlikte başardık, birlikte kazandık, birlikte yöneteceğiz. Millet İttifakı olarak girdiğimiz seçimde CHP’den Belediye Başkanı seçildim. Seçim kampanyası sürecinde söylediğimiz gibi Borçka Belediye Başkanı olarak herkesin belediye başkanı olacağım. Bugün mazbatamızı alarak göreve başladık.” dedi. Burada basın mensuplarına makamına oturarak fotoğraf veren Başkan Ercan Orhan, ayrıca basına da teşekkür etti.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK KONULDU 

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Buradan Atatürk Anıtı’na çelenk konularak Saygı duruşunda bulunuldu. Başkan Ercan Erhan göreve gelir gelmez ilk çelengini de sunmuş oldu. Ardından İstiklal Marşı okundu. Başkan Ercan, İlk sesi kendi vererek, İstiklal Marşı’nı okuttu. Burada da basına yaptığı açıklamada, “ Bugün, belediyemizi resmi olarak henüz teslim almadık. Yarın alacağız. Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte ilk toplantımızı yaptıktan sonra, çok değerli Borçka halkına bir teşekkür ziyaretimiz olacak. Borçka’nın öncelikli sorunlarını hemen birlikte tespit edeceğiz. Ve İlk sorunumuzun su olduğunu düşünüyorum. Bu konuda neler yapabileceğimizi konuşacağız.” dedi.

ÇALIŞANLAR RAHAT OLSUN..

Bir gazetecinin belediye çalışanlarına neler söylemek istersiniz?” sorusunu da yanıtlayan Başkan Ercan Orhan, Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Çalışanın, emekçinin yanında olacağız. Bu konuda herkes müsterih olsun. Biz, Borçka’ya nasıl artı bir istihdam sağlarız, onun arayışı içinde olacağız.” Dedi. İş Kur ile ilgili bir soruya da cevap veren Başkan Ercan Orhan; ”İŞ-Kur ayrı bir Kamu kurumu. Benim bu konuda bir şey söylemem doğru değil. Herkes kendi alanında hizmet verir, görev yapar. Sözlerimi burada noktalıyorum. Daha çok konuşacağız, basınla birlikte Borçka’yı konuşacağız, Borçka Kamuoyunu sizlerin aracılığınızla bilgilendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 864

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER