erhan

BAŞKAN ERCAN ORHAN BORÇKA HALKINA SU ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ!..

11 Şubat 2020 Salı 09:44
-baskan-ercan-orhan-borcka-halkina-su-calismalari-hakkinda-bilgi-verdi

Borçka kurulduğundan beri en büyük sorunu hep içme suyu olmuştur.

Enteresan olan Borçka üç akar suyun birleştiği kavşakta kurulmuş olup, 2 baraj arasında yer alır. Bu fiziki duruma baktığımızda kronikleşmiş tezat bir sorunun varlığı şaşkınlık yaratıyor.

Belediye Başkanı Ercan Orhan, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları sırasında ilk çözeceği sorunun Borçka tarihi kadar eski olan su sorunu olduğunu her defasında yineledi. Seçildikten sonra da gerçekten dediğini yaptı. Yaklaşık 1 yıldır Borçka'ya temiz içilebilir kalitede su getirmek için ekiplerle birlikte çalışmasını sürdürüyor.

 

Borçka uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar yoğunlukta kar alınca, boruların donması, suyun basıncının artmasıyla patlayan dorular yüzünden su kesintileri yaşanıyor. Konuyla ilgili Borçka Halkı'na durum ile ilgili bilgi veren Başkan Ercan Orhan sosyal medya üzerinden kısaca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

"Değerli Borçka halkı; Yönetime geldiğimiz günden beri Borçka içme suyu ilk önceliğimiz oldu ve sorunun çözümü için elimizden geleni yaptık, yapıyoruz. 10 aylık süreçte çözüm yolunda ciddi sonuçlar almış bulunmaktayız. Şebekede değiştiremediğimiz eski içme suyu boruları mevcuttur, değiştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Kışın yaşanan don ve kötü hava koşulları, suyun basıncının yüksek olması eski boruların patlamasına yol açmakta ve ilçemizde kısmi olarak sorunlar baş göstermektedir.

 

Merkez Mahallesi’nde 6. kat ve üstlerine diğer mahallelerdeyse yüksek noktalardaki evlere su verilememektedir. Ekiplerimiz bu sorunun çözümü için ellerinden geleni yapmaktadır.

 

Yaşanılan geçici mağduriyeti gidermek için elimizden geleni yaptığımızı tüm Borçka halkının bilmesini isterim.

 

Ercan ORHAN

Borçka Belediye Başkanı

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 2095

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ