erhan

AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA ARTSO PROJE YÖNLENDİRME KOMİTESİ TOPLANTISINI TAMAMLADI!

04 Temmuz 2019 Perşembe 09:45
-avrupa-birligi-projesi-kapsaminda-artso-proje--yonlendirme-komitesi-toplantisini-tamamladi

Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında, Romanya’nın ARAD Tarım Sanayi ve Ticaret Odası ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” adlı projenin Türkiye ayağı Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası'nda (ARTSO') iki günlük verimli bir eğitimin ardından son buldu.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan çalıştay toplantısı ikin gün sürdü. Artvin’de, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi Aracılığıyla Networking Fırsatlarını Geliştir” konulu çalıştayın ilk gün toplantısına a Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, ARTSO Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, ARTSO Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, KOSGEB Artvin İl Müdürü Arif Ercan, Proje Koordinatörü Yunus Emre Katrancı katıldı.

Çalıştayım ikinci gününde katılan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt EUROCHAMBRES projesi kapsamında Artvin’de böyle bir toplantıya ev sahipliği yapıyor olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

TOBB bünyesindeki ABİGEM'in katkılarıyla odalar arasında işbirliğini artırmak amacıyla böyle bir proje hazırladıklarını belirten Başkan Kurt, “Odamızın geliştirilmesi ve ilimizin tanıtımı için çok önemsiyoruz. Bu proje kapsamında odamızın dijital ortamının güçlendirilmesi, web sayfamızın yenilenmesi, ilimizin tanıtımı ve özünde de Artvin’in yaşam şartlarını iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Odamızı ve kendimizi geliştirerek ilimize daha iyi hizmet amacındayız” dedi.

Proje uzmanı VladVanatu bu projenin kendileri için sadece ekonomik işbirliği kurmak için bir fırsat olmadığını ve iş birliğini daha ileri boyutlara taşımak arzusunda olduklarını söyledi. Vanatu “Bu ilişkiyi, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan değerlendirmek istiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarını burada görmek bizleri çok mutlu etti. Burada kurduğumuz ilişkinin devamlığını arzuluyoruz. Ben Artvin Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Pkoordinatörü yardımcı Bianca Sod da oda faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi veren bir sunum yaptı. HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 1200

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ