erhan

ARTVİN MİLLETVEKİLLERİ YEMİN ETTİ RESMEN VEKİLLİKLERİ BAŞLADI

11 Temmuz 2018 Çarşamba 11:22
-artvin-milletvekilleri-yemin-etti-resmen-vekillikleri-basladi

ARTVİN MİLLETVEKİLLERİ YEMİN ETTİ RESMEN VEKİLLİKLERİ BAŞLADI


24 Haziran Genel Seçimlerinde Artvin Milletvekili olarak seçilen AK Parti Milletvekili Ertunç Erkan Balta ile CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, 27.dönem meclisinin ilk genel kurulunda yemin ederek vekilliklerini resmileştirdiler.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27.dönemi 24 Haziran Genel Seçimlerinin resmi sonuçlarının açıklanmasının ve ardından vekillerin meclise gelerek kayıtlarını yaptırmaları sonrasında 7 Temmuz 2018 Cumartesi günü genel kurulda yemin töreninin ardından resmen başlamış oldu. Yemin töreninde Artvin’den milletvekili seçilen AK Partili Ertunç Erkan Balta ve CHP’den seçilen Uğur Bayraktutan yeminlerini yaparak milletvekilliklerine resmen start vermiş oldular.

Her iki milletvekili de Anayasa’nın 81.Maddesi’nde yer alan ve “ Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.” yazılı metni okuyarak 27.dönem ki milletvekilliklerine resmen başlatmış oldular.

 AK Parti Milletvekili Ertunç Erkan Balta bu yemini ilk kez okuyarak ilk vekilliğine başlarken, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise dördüncü kez okuyarak dördüncü dönem milletvekilliğine başlamış oldu. Her iki milletvekili de yemin metinlerini itinalı bir şekilde okuyarak ve şaşırmadan yeminlerini tamamlarken, vekillerin yemin yaptıkları sırada bir çok ulusal tv kanalı canlı yayında olduğu için vekillerimizin yemin etme anlarını canlı olarak yayınlamış oldular.

Yemin törenine katılan milletvekillerini yakın çalışma arkadaşları, partililer ve bazı vatandaşlarda yalnız bırakmazlarken, vekiller yeni dönemin milletimize, ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundular.

Haberin etiketleri:

mv


Haber okunma sayısı: 823

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER