erhan

1 MAYIS EMEĞİN SİMGESİDİR

02 Mayıs 2019 Perşembe 12:21
-1-mayis-emegin-simgesidir

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber,, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla açkılama yaptı.

Tüm emekçilerin bayramını kutlayanBaşkan Biber, “1 Mayıs emeğin, emekçinin en yüce değeridir. 1 Mayıs bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Bu tarih emekçilerin alın terleri ile yazılmıştır. Emeğin evrensel değerlerine ulaşmak için mücadele her zaman daha iyiyi aramanın yolu olacaktır. Emekçi haklarında geri gidiş dayatılmaktadır. Krizlerin bedelleri her zaman emekçilere, işçilere, çalışan kesime ödetilmektedir. Emeğin, emekçinin, çalışan kesimin, taşeron işçilerin en büyük güvencesi demokrasidir. Ülkemizde neredeyse çalışan emekçilerin birçoğu ya sigortasız ya da iş güvencesi olmadan çalıştırılmaktadır” dedi.

1 Mayıs’ın dayanışma ve birlik günü olduğunu belirten CHP Artvin İl Başkanı Biber, sözlerine şöyle devam etti; “Gün, etnik ve dinsel kimliklerin öne çıkarıldığı gün değil, sınıf dayanışmasının öne çıkarılacağı, sömürgeciliğe karşı bağımsızlık bayrağının dalgalandırılacağı, emperyalizme karşı dayanışma içinde olacağımız gündür. 1 Mayıs, işçi sınıfının sınıfsız bir toplum kurma mücadelesi, etnik, dini, siyasi, ırk, dil, din ayrılıklarını yok ederek yaratacağımız sınıf dayanışmasının sembolüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde yapılacak olan kutlamalarda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün, provokasyonlardan uzak bir şenlik havasında geçmesini, gerçekleştirilecek etkinliklerin barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. İşçilerin, çalışanların, emeklerinin karşılığını alabilmeleri, insanca yaşam ve çalışma koşullarına sahip olabilmeleri için gereken zemini hazırlayacak yasalar bir an önce hayata geçirilmelidir. 1 Mayıs İşçi Bayramının artık kaygılar ve korkulardan uzak, barış, kardeşlik ve coşku içerisinde kutlanmasını diler, tüm işçi ve çalışan emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlarım” dedi.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

Artvin


Haber okunma sayısı: 903

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER