erhan

CHP’DE BAYRAMLAŞMA BAYRAMIN 2. GÜNÜ YAPILDI

20 Haziran 2018 Çarşamba 12:05
--chpde-bayramlasma-bayramin-2-gunu-yapildi

CHP Artvin İl Başkanlığı bayramın 2. Günü bayramlaştı. Saat 11.00’de başlayan partili ve Artvin halkı ile bayramlaşma saat 14.00’e kadar devam etti.

 Bayramlaşmaya CHP Artvin Milletvekili ve 27. Dönem  Artvin Milletvekili adayı Uğur Bayraktutan,  Eşi Belgin Bayraktutan, Artvin İl Başkanı  Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt   Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul,  partililerin  ve halkın bayramını kutladı.  Cerattepe’nin simge ismi, Artvin’in yaşayan çınarı, 103 yaşındaki Hacı Ali Keklik de partiye gelerek bayramlaşma programına katıldı. Aynı gün hayata veda eden Ramazan Oral’ın cenazesine giden CHPliler Oral ailesine başsağlığı diledi.  Ardından Yusufeli ve Kılıçkaya’ya giderek halkın bayramını kutladılar. 

BU SEÇİMDEN ÖTE BİR DÖNÜM NOKTASIDIR!

Bayramlaşma ile ilgili kısa bir açıklama yapan İl Başkanı Ahmet Biber,  Ramazan bayramı nedeniyle partililerimizle, halkımızla bayramlaştık. Son 1,5 aydır gerçekten zaman kavramı karıştı. Gece, gündüz, sıcak soğuk,  yağmur, çamur demeden, İl örgütüyle, İlçe örgütlerimizle, kadın kollarımızla gençlik kollarımızla gönüllü partililerimizle dört koladan ilçe ilçe köy köy, mahalle mahalle ev ev dolaşıp 24 Haziran seçimini anlatıyoruz.  Halkın yaklaşımı ve düşüncesi artık çok net. Bunu her gittiğimiz yerde görüyor ve bizzat vatandaşlarımızdan duyuyoruz. “Artık yeter, tamam.”  Diyorlar. Her şey ateş pahası, benzin, gıda, sebze meyve adeta dolar ve avroya endekslenmiş durumda!. Patates  bir doları geçmiş, Patlıcan  bir buçuk avro ya denk geliyor. 

Vatandaş bunu pazarda,  markette, her yerde çok net hissediyor. Vatandaş 16 yıldır artık bıktı. Ben 24 Haziran’da yapılacak seçimde Cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce’nin 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağını görüyorum. Geçmişte Çanakkale’de, Anafartalar’da, Kurtuluş Savaşı’nda Kıbrıs’ta ve birçok önemli dönüm noktalarında hep  millet ve “Millet İttifakı” kazanmıştır. Millet eğer  tüm  görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak vatan ve ortak değerler için bir araya gelmiş, kenetlenmişse, “ Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.” Demişse bunun önüne hiçbir güç geçemez, geçemeyecek de. 

BU SEÇİM SEÇİMDEN BAMBAŞKA BİR DÖNÜM YADA TERCİH NOKTASIDIR!

Bu ani, baskın, erken seçim, adına ne derseniz deyin,  bugüne kadar yapılan tüm  seçimlerden farklı olarak seçimden öte bambaşka bir anlam taşımaktadır. Karanlığa yada aydınlığa gidecek yol ayırımında bir tercih referandum özelliği taşımaktadır. Türk Halkı burada sadece Cumhurbaşkanı yada Milletvekillerini seçmeyecek. Buna çok dikkat etmek gerek. 

Burada Türk Halkı çok önemli bir karar verecek.   Ya Hak, Hukuk, Adalet zemini üzerinde inşa edilmiş, Yargı, yasama ve Yürütmenin Türk Milleti adına birbirinden bağımsız bir şekilde denetleme görevini yapmaya devam edecek, aydınlık yolda muasır medeniyetlere doğru giden yolda yürümeye devam edecek  yada  kuvvetler ayrılığının ortadan kaldırılarak bir kişinin emrine verildiği, kanunlar yerine onun çıkaracağı KHK ‘larla yönetilen, meclisin şekilden ibaret olduğu  denetlenemeyen, sorgulanamayan, mecliste soru önergesi bile verilemeyen bir dikta yönetimi tercih etmiş olacağız.

 TÜRK HALKI CUMHURİYETTEN, DEMOKRASİDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR

İşte biz saygı değer halkımıza bunu anlatmaya çalışıyoruz. Türk Halkı tarihi boyunca  bugüne kadar çok büyük mücadeleler vermiş,  aydınlık geleceğe doğru ilerlediği yolda belki duraklamış, gecikmiş ama hep ileriye doğru gitmiştir. Hiçbir dönem de geriye dönüş yapmamış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi muasır çağdaş medeniyetlere doğru gitmeye devam etmektedir.   Türk Halkı Cumhuriyet, demokrasi, laik, sosyal, hukuk devleti ilkelerinden asla vazgeçmeyecektir. 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 81 MİLYON NÜFUSUYLA BİR KİŞİNİN 2 DUDAĞI 

ARASINA SIĞMAYACAK KADAR  BÜYÜK VE KÖKLÜ BİR ÜLKEDİR

Bugün bunu meydanlarda çok açık bir şekilde görmekteyiz. 81 milyon insanıyla, 780 bin kilometrekarelik Misak-i Milli sınırlarıyla Türkiye Cumhuriyeti devleti  bir kişinin 2 dudağı arasına sığmayacak kadar büyük ve köklü gelenekleri olan büyük bir ülkedir.  Yönetim şekli cumhuriyet olup,  yine Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Egemenlik kayıtsız Şartsız Milletindir.” Diyorum.

 Ben inanıyorum ki Ramazan Bayramından bir hafta sonra çok daha büyük bir bayram yaşayacağız. Kazanan Türkiye Cumhuriyeti olacak, Kazanan 81 milyon olacak. Kazanan bir kişi değil hepimiz olacağız. Seçim gününe kadar yediden yetmişe hepimiz, uyumadan,  nasıl bir oy daha kazanabilir, geleceğimizi aydınlık günlere taşıyabilirizin yoğun çalışması içinde olacağız.  Ben bir kez daha halkımızın geçmiş Ramazan Bayramını kutluyor, nice bayramlarda bayramlaşmak ümidiyle saygılarımı sunuyorum.”dedi. 

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

 

Haberin etiketleri:

ARTVİN


Haber okunma sayısı: 496

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER