erhan
-gez-goz-arpacik -artvin-adeta-koprulerin-acik-hava-muzesi-gibi-coruhun-gercek-gerdanliklari-asma-kopruler -savsat-belediyesinden-ornek-calisma-tarladan-sofraya-organik-urun-tohumlar-umut-oldu-yeserdi -tek-ayakustunde-duranlar--hep-kaybedenler-olmustur -borcka-genc-bir-evladini-sonsuzluga-ugurladi- -yerli-ve-milli-hukumetimiz-buna-imza-atmamis -cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogana--3-yilda-magdurlar-icin-af-mektubu-yazdi -kaz-daglari-da-cerattepe-gibi-agliyor -ardanucta-yeniden-bilirkisi -664-ayi-saldirisini-inceleyen-uzmanlar-insanlari-hatali-buldu

Gez, göz, arpacık.. Bunu askere giden, av merakı olan herkes çok iyi bilir. İyi nişan alabilmek ve hedefi vurabilmek için yazılmış bir anayasadır, GEZ-GÖZ-ARPACIK!. Siz değişseniz de bu

Çoruh Vadisi milyarlarca yılda var olmuş, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın çok önemli vadilerinden ve ekosisteminden birisidir.

Toprakla Buluşan Tohumlar Büyümeye Başladı.

Zafer Aydemir. Artvin siyasetinde yer almış, İl Başkanlığı yapmış, Milletvekili adayı olmuş, siyaset alanında her zaman, her dönem elini taşın altına koymuştur.

Borcka esnaflarından Sinan Gökden'in oğlu Gökhan Gökden, 22 yaşında hayata veda etti Böbrek rahatsızlığı nedeniyle babasından alınan böbreğin nakil edilmesinden sonra böbregin yeni

22 ülkeden Çin’e Uygur Türkü kınaması

Hain 15 Temmuz Darbe girişiminin üstünden 3 yıl geçti. FETÖ davaları devam ediyor. Birçok kişi tutuklandı, yargılandı, kimileri ceza aldı, kimileri ise tutuklu bir şekilde hapislerde

Kaz Dağları adeta madencilerin istilasına uğramış durumda. Özellikle altın madeni aramak, işletmesini yapmak için doğanın içinde akıl almaz orman ve ağaç kıyımı yapılıyor. Benzer

Danıştay 6’ncı Dairesi, Artvin Valiliği’nin Ardanuç’da yapılması planlanan kalker ve briket ocağına dair verdiği ‘ÇED gerekli değildir’ kararını ‘hukuka uygun’ bulan Rize

Yapılan yeni araştırmaya göre, pek çok ayı saldırısının temelinde insanların ayıları kışkırtmaları yahut sakıncalı davranışlarda bulunmaları yatıyor. Aynı zamanda çalışma,

-gez-goz-arpacik

GEZ-GÖZ-ARPACIK!..

Gez, göz, arpacık.. Bunu askere giden, av merakı olan herkes çok iyi bilir. İyi nişan alabilmek ve hedefi vurabilmek için yazılmış bir anayasadır, GEZ-GÖZ-ARPACIK!. Siz değişseniz de bu anayasayı değiştirseniz de asla değişmeyecek bir anayasadır hedefi vurmak için. Her avcı hedefi kıyısından değil de 12'den vurmak ister!. 12'den vuramasa da anlatırken onu oraya getirir, 12'den vurur!..

-artvin-adeta-koprulerin-acik-hava-muzesi-gibi-coruhun-gercek-gerdanliklari-asma-kopruler

ARTVİN ADETA KÖPRÜLERİN AÇIK HAVA MÜZESİ GİBİ ÇORUH’UN GERÇEK GERDANLIKLARI ASMA KÖPRÜLER

Çoruh Vadisi milyarlarca yılda var olmuş, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın çok önemli vadilerinden ve ekosisteminden birisidir.

-tek-ayakustunde-duranlar--hep-kaybedenler-olmustur

TEK AYAKÜSTÜNDE DURANLAR HEP KAYBEDENLER OLMUŞTUR!

Zafer Aydemir. Artvin siyasetinde yer almış, İl Başkanlığı yapmış, Milletvekili adayı olmuş, siyaset alanında her zaman, her dönem elini taşın altına koymuştur.

-borcka-genc-bir-evladini-sonsuzluga-ugurladi-

Borçka, genç bir evladını Sonsuzluğa uğurladı.

Borcka esnaflarından Sinan Gökden'in oğlu Gökhan Gökden, 22 yaşında hayata veda etti Böbrek rahatsızlığı nedeniyle babasından alınan böbreğin nakil edilmesinden sonra böbregin yeni vucütta uyum sıkıntısı yaşanmış Gökhan Gökden 11 Temmuz 2019 Perşembe günü hayata veda etmişti.

-yerli-ve-milli-hukumetimiz-buna-imza-atmamis

YERLİ VE MİLLİ HÜKÜMETİMİZ(!) BUNA İMZA ATMAMIŞ!!!

22 ülkeden Çin’e Uygur Türkü kınaması

-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogana--3-yilda-magdurlar-icin-af-mektubu-yazdi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A 3. YILDA MAĞDURLAR İÇİN AF MEKTUBU YAZDI

Hain 15 Temmuz Darbe girişiminin üstünden 3 yıl geçti. FETÖ davaları devam ediyor. Birçok kişi tutuklandı, yargılandı, kimileri ceza aldı, kimileri ise tutuklu bir şekilde hapislerde bulunuyor.

-kaz-daglari-da-cerattepe-gibi-agliyor

KAZ DAĞLARI DA CERATTEPE GİBİ AĞLIYOR!

Kaz Dağları adeta madencilerin istilasına uğramış durumda. Özellikle altın madeni aramak, işletmesini yapmak için doğanın içinde akıl almaz orman ve ağaç kıyımı yapılıyor. Benzer durum, Türkiye'nin dört bir yanında ve Artvin'de de yaşanıyor.

-ardanucta-yeniden-bilirkisi

ARDANUÇ’TA YENİDEN BİLİRKİŞİ

Danıştay 6’ncı Dairesi, Artvin Valiliği’nin Ardanuç’da yapılması planlanan kalker ve briket ocağına dair verdiği ‘ÇED gerekli değildir’ kararını ‘hukuka uygun’ bulan Rize İdare Mahkemesi’nin kararını bozdu. Dosyanın yeniden İdare Mahkemesi’ne gönderilmesine hükmetti.

-664-ayi-saldirisini-inceleyen-uzmanlar-insanlari-hatali-buldu

664 AYI SALDIRISINI İNCELEYEN UZMANLAR İNSANLARI HATALI BULDU

Yapılan yeni araştırmaya göre, pek çok ayı saldırısının temelinde insanların ayıları kışkırtmaları yahut sakıncalı davranışlarda bulunmaları yatıyor. Aynı zamanda çalışma, bu tür tehlikeli hayvanlarla karşı karşıya gelmemek adına faydalı olabilecek tüyolar da veriyor.

-klorpirifos-hala-soframiza-mi-geliyor

KLORPİRİFOS HALA SOFRAMIZA MI GELİYOR?

Sebze ve meyvelerdeki istenmeyen böcekler için kullanılan tarım zehiri klorpirifos, insanlarda, özellikle bebek ve çocuklarda beyin ve sinir sistemi üzerinde zararlı etkiler gösteriyor. Türkiye 2016 yılında bazı ürünlerde bu etken maddenin kullanımını yasakladı, ama pek çok üründe kullanımı halen serbest.

-bespare-ekolojik-koy-projesi-ekibi-acuyu-ziyaret-etti

BEŞPARE EKOLOJİK KÖY PROJESİ EKİBİ AÇÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

Artvin’de, turizmden, tarıma, hayvancılıktan, el sanatlarına kadar birçok alanda çalışma ve üretim yapmak amacıyla yaklaşık 1 yıl önce yola çıkan “Beşpare Ekolojiköy Projesi” ekibi Artvin Çoruh Üniversitesini ziyaret etti.

sarpta-50-tlnin-soylentisi-bile-yetti

SARP’TA 50 TL’NİN SÖYLENTİSİ BİLE YETTİ!

Söylentisi bile yetti, Sarp Gümrük kapısını kullanan vatandaşlar tepki gösterdi.

-dokumacilardan-mustafa-amca-yolumuza-bariyer-yapilmalidir

DOKUMACILARDAN MUSTAFA AMCA: "YOLUMUZA BARİYER YAPILMALIDIR!.

Mustafa Buz.67 yaşında .Emekli, inşaat ustası. Yusufeli Dokumacılar (Hüngamek) köyünden.. Libya'da inşaat ustalığı yapmış. 1980 yılında gurbete çıkmış. Kaddafi zamanında çalısmış. 3 çocuk babası.

-trabzonspor-futbol-okullari-futbol-turnuvasi--duzenlenen-plaket-toreni-ile-son-buldu

TRABZONSPOR FUTBOL OKULLARI FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENEN PLAKET TÖRENİ İLE SON BULDU!..

Artvin’in Borçka ve Hopa ilçelerinde 1-5 Temmuz tarihlerinde 11, 12, 13 ve 14 yaş altı kategorilerinde 23 Trabzonspor futbol okulundan toplam 54 takımın katılımıyla şenlik içinde Borçka İlçe Stadında töreni tamamlandı, müsabakalarda yer alan sporcular ise ödüllendirildi.

-mazlum-coryhun-livane-gezisi-5

MAZLUM ÇORYH'UN LİVANE GEZİSİ-5

Tortum Çayı’na ne oldu?

-helal-olsun-utku-baskana

HELAL OLSUN UTKU BAŞKANA

TÜRKİYE’DE BİR İLK!.BELEDİYE PERSONELİ AYDA BİR GÜN EVCİL HAYVANIYLA MESAİYE GELİYOR!..

-jet-ucaklarimizi-ucuracak-pilot-yok

JET UÇAKLARIMIZI UÇURACAK PİLOT YOK

Şu an karşı karşıya olduğumuz pilot açığını, 15 sene mecburi hizmetini tamamladıktan sonra ayrılıp, 10 senedir sivilde uçan, 50 yaşına dayanmış eski pilotlarla kapatmaya çalışmak etkili bir çözüm yöntemi değildir.

milletvekili-bayraktutan-varyanti-tbmmye-tasidi

MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN VARYANT'I TBMM'YE TAŞIDI!!.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan son aylarda Artvin’de peş peşe meydana gelen Trafik kazalarını TBMM gündemine taşıdı.

-varlik-fonu-satista

"VARLIK FONU SATIŞTA!.."

Sabah sabah paylaşılacak bir şey değil ama paylaşmazsak yakında paylaşacağımız hiç bir şeyin kalmadığını buradan görebilirsiniz.