erhan

YÜZ YILLIK SÜREÇ CUMHURİYET Mİ?

18 Temmuz 2016 Pazartesi 16:43
yuz-yillik-surec-cumhuriyet-mi

Demokrasiye sahip çıkma adı altında sokağa çıkan çoğunluğu AKp ve Memur Sen üyelerinden oluşan gurup Halitpaşa Meydanında toplandı.

  

Burada Memur Sen Artvin Şube Başkanı İbrahim İnce.  Ensar Vakfı Artvin Şube Başkanı Tamer Yıldırım, Hak İş Artvin Temsilcisi Süleyman Şeyhoğlu ve AKP Artvin İl Başkanı Erkan Balta konuşma yaptı.   

En ilginç konuşmayı ise Memur Sen Artvin Şube başkanı İbrahim İnce yaptı. İnce, Bugün 100 yıllık süreç sona ermiştir diyerek,  büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bu cümlelerle Cumhuriyeti  mi kast etti sorusu sorulurken, alanda bulunan bazı kişiler bu konuşmanın ardından alandan ayrıldığı görüldü.

Memur Sen Başkanı Konuşmasında Ne Demek İstedi? Memur Sen Şube Başkanı İbrahim İnce’den ilginç esaret açıklaması.

Ankara ve İstanbul’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın sokağa çıkın çağrısı sonrası vatandaşlar sokağa çıkarak darbecilere karşı sert tepkilerini göstermişti. 

Olayların ertesi günü Artvin’de vatandaşlar sokağa çıktı. Çoğunluğu belediye çalışanları ve Ak Partililerin olduğu kalabalık grup Atapark önünde toplanarak yolu trafiğe kapatıp, Halitpaşa kavşağına doğru yürümeye başladı. Program gereği burada konuşmalar yapıldı. Konuşmacılar arasında Memur Sen Şube Başkanı İbrahim İnce’de vardı. İnce konuşmasını bir bölümünde ilginç açıklamalarda bulundu. 

İnce, özellikle Abdulhamithan’ın tahttan indirilmesiyle  başlayan yüzyıllık esaretin son bulduğunu ifade etti. Ayrıca yeni Türkiye’nin de müjdesini verdi. İşte İbrahim İnce’nin o açıklaması; 

“Ülkemiz kaynağı dışarıda içteki iş birlikçileriyle darbelerden çok çekmiştir. Cennet Mekân Abdulhamithan’ın tahtan indirilmesiyle başlayan ülkemizde ve bütün İslam coğrafyasıyla geri kalmışlıkla süren ve yüzyılı bulan bu süreç Allahın izniyle son bulmuştur. 

Abdulbulhamithan’ı indirdiler, Menderesi astılar, seksende başarılı oldular, Özal’ı zehirlediler, ama artık geldiğimiz noktada altmışların Türkiye’si yok, seksenlerin Türkiye’si yok milletimiz bilinçlenmiştir iradesine sahip çıkmaktadır. 

Polisimizde askerimizde başkomutanın emrinde kışlasındadır. Ortada cirit atan bir avuç cuntacı azınlıktır. Olarda bilinçli ordu komutanlarımız sayesinde geri püskürtülmüştür. Ben buradan size yeniden büyük Türkiye’nin kuruluşunu müjdeliyorum. Yeniden aleme nizam vereceğimiz günler yakındır”. 

HABER: ARTVİN POST

 

Haberin etiketleri:

HOPA


Haber okunma sayısı: 21581

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN