erhan
coruh-nehrinde-5-altin-gerdanlik sura-toplantisinda-dile-getirilen-sorunlar-ve-cozum-onerileri yuz-yillik-surec-cumhuriyet-mi turkiyenin-en-yuksek-barajindan-ulke-ekonomisine-katki dunya-ekonomisi-toparlaniyor ekmek-israfini-onleme -hopa-ticaret-odasinda-secim-zamani -doka-yonetim-kurulu-toplantisi vali-kalkanin-almanya-ziyareti imkb-rekor-kirdi

BORÇKA BARAJI VE HES’TEN, 8 YILDA 7 MİLYAR KİLOWATT SAAT ENERJİ ÜRETİLDİ

Gerçekleşen Ekonomik Şurada, İl Sözcüsü olarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul ÖZEL sorun ve çözüm önerilerini dile getirdi.

Demokrasiye sahip çıkma adı altında sokağa çıkan çoğunluğu AKp ve Memur Sen üyelerinden oluşan gurup Halitpaşa Meydanında toplandı.

Artvin Valisi Kemal Cirit, Çoruh Nehri üzerindeki Deriner Barajı'nda yaklaşık 500 milyon kilovatsaat enerji üretildiğini bildirdi.

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Eylül Ayı’nda geçen yılın aynı ayına göre ihracatın yüzde 11.1 artışla 12 milyar 555 milyon dolar olarak

ARTVİN’DE, "EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASI" KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Altunsoy her iki adaya da başarı dilediHopa Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Altunsoy yapmış olduğu açıklamasında dört yıllık görev süresini değerlendirerek yapılan

Gümüşhane Valisi ve DOKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Yusuf Mayda Başkanlığında Rize Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Rize

ARTVİN VALİSİ NECMETTİN KALKAN ‘’AB ÜLKELERİ İDARİ SİSTEMLERİ İLE İÇİŞLERİ BAKANLIKLARI GÖREV VE YETKİLERİNİN İNCELENMESİ’’ PROJESİ KAPSAMINDA GİTTİĞİ ALMANYA

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi 2. seansa Fitch'in Türkiye'nin notunu ''yatırım yapılabilir'' seviyeye yükseltmesinin ardından 1.334,71 puanlık yükselişle tarihi

coruh-nehrinde-5-altin-gerdanlik

Çoruh Nehri’nde 5 Altın Gerdanlık

BORÇKA BARAJI VE HES’TEN, 8 YILDA 7 MİLYAR KİLOWATT SAAT ENERJİ ÜRETİLDİ

sura-toplantisinda-dile-getirilen-sorunlar-ve-cozum-onerileri

ŞURA TOPLANTISINDA DİLE GETİRİLEN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Gerçekleşen Ekonomik Şurada, İl Sözcüsü olarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul ÖZEL sorun ve çözüm önerilerini dile getirdi.

yuz-yillik-surec-cumhuriyet-mi

YÜZ YILLIK SÜREÇ CUMHURİYET Mİ?

Demokrasiye sahip çıkma adı altında sokağa çıkan çoğunluğu AKp ve Memur Sen üyelerinden oluşan gurup Halitpaşa Meydanında toplandı.

turkiyenin-en-yuksek-barajindan-ulke-ekonomisine-katki

Türkiye'nin En Yüksek Barajından Ülke Ekonomisine Katkı

Artvin Valisi Kemal Cirit, Çoruh Nehri üzerindeki Deriner Barajı'nda yaklaşık 500 milyon kilovatsaat enerji üretildiğini bildirdi.

dunya-ekonomisi-toparlaniyor

DÜNYA EKONOMİSİ TOPARLANIYOR

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Eylül Ayı’nda geçen yılın aynı ayına göre ihracatın yüzde 11.1 artışla 12 milyar 555 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.

ekmek-israfini-onleme

EKMEK İSRAFINI ÖNLEME

ARTVİN’DE, "EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASI" KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-hopa-ticaret-odasinda-secim-zamani

Hopa Ticaret Odasında seçim zamanı

Altunsoy her iki adaya da başarı dilediHopa Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Altunsoy yapmış olduğu açıklamasında dört yıllık görev süresini değerlendirerek yapılan çalışmaları özetledi.

-doka-yonetim-kurulu-toplantisi

DOKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Gümüşhane Valisi ve DOKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Yusuf Mayda Başkanlığında Rize Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Rize Valisi Nurullah Çakır, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Artvin İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Giresun ve Ordu İlleri Özel İdare Genel Sekreterleri ile Ticaret Odası Başkanları katıldı.

vali-kalkanin-almanya-ziyareti

VALİ KALKAN'IN ALMANYA ZİYARETİ

ARTVİN VALİSİ NECMETTİN KALKAN ‘’AB ÜLKELERİ İDARİ SİSTEMLERİ İLE İÇİŞLERİ BAKANLIKLARI GÖREV VE YETKİLERİNİN İNCELENMESİ’’ PROJESİ KAPSAMINDA GİTTİĞİ ALMANYA ZİYARETİNİ TAMAMLAYARAK YURDA DÖNDÜ

imkb-rekor-kirdi

İMKB rekor kırdı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi 2. seansa Fitch'in Türkiye'nin notunu ''yatırım yapılabilir'' seviyeye yükseltmesinin ardından 1.334,71 puanlık yükselişle tarihi zirve olan 73.147,61 puandan başladı.

geleneksel-bankacilik-tarih-oluyor

Geleneksel bankacılık tarih oluyor

Aktif Bank Genel Müdürü Önder Halisdemir, bankacılık sektörünün de yeni bir kırılma noktasının arifesinde bulunduğunu, geleneksel bankacılığın tarih olduğunu kaydetti.

hyundai-ve-kiadan-soke-eden-itiraf

Hyundai ve Kia'dan şoke eden itiraf!

Güney Koreli otomotiv şirketi Hyundai ve iştiraki Kia'ya ağır darbe.

hirsizlara-pankartli-isyan

Hırsızlara pankartlı isyan

Konya'da evine 4 kez hırsız giren kişi, ''Bu binada çalınacak eşya kalmamıştır'' yazılı pankart astı.

bu-ulkede-quotorta-direkquot-yok

Bu ülkede "orta direk" yok

Dünyanın en kalabalık ve yoksul ülkelerinden Bangladeş'te halkın büyük bir bölümü yoksulluk çekiyor.

baydemir8217in-maasina-haciz-soku

Baydemir’in maaşına haciz şoku!

Baydemir’e yaptığı bir konuşmada kişilik haklarına saldırdığı gerekçesiyle öyle birşey yaptı ki...

eurobank-tekfen-kuveytli-burgan-banka-satildi-

Eurobank Tekfen, Kuveytli Burgan Bank'a satıldı

Eurobank, Eurobank Tekfen'deki hisselerini 641 milyon liraya Kuveyt merkezli Burgan Bank'a satıyor.

libyadaki-turk-firmalarina-mujde

Libya'daki Türk firmalarına müjde

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Libya'da faaliyette bulunan Türk firmalarının, Libya makamlarına vermeleri gereken beyannamelerinin süresinin 2012 yılı sonuna kadar ertelendiğini bildirdi.

sony-10-bin-kisiyi-cikariyor

Sony 10 bin kişiyi çıkarıyor

Japon Sony, küresel işgücünden 10 bin kişiyi çıkaracak.

bursanin-ihracati-tekstilde-artti-konfeksiyonda-dustu

Bursa'nın ihracatı tekstilde arttı, konfeksiyonda düştü

Türkiye'nin önemli tekstil merkezlerinden Bursa'dan yılın ilk çeyreğinde yapılan ihracat, tekstilde yüzde 14 oranında artarken, hazır giyim ve konfeksiyonda yüzde 8,59'luk düşüş kaydetti.

tesvik-paketi-cok-kapsamli

Teşvik paketi çok kapsamlı...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı yeni teşvik sistemine ilişkin, ''Sayın Başbakan'ımızın açıkladığı yeni teşvik sisteminde Urfa tam merkezde yer alıyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde en az gelişmiş illerimiz 6. bölgede değerlendirildi. Hakikaten ilk defa bu kadar yoğunlukta, bu kadar kapsamlı bir teşvik sistemi uygulamaya kondu'' dedi.

YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN