erhan

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara’ya Teknik Gezi Düzenledi

07 Aralık 2017 Perşembe 10:09
murgul-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-ankaraya-teknik-gezi-duzenledi

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara’ya Teknik Gezi Düzenledi

 Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara’ya Teknik Gezi Düzenledi

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara’ya Teknik gezi düzenledi. Gerçekleşen teknik gezide Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, ODTÜ bünyesinde kurulan RÜZGEM ve Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretleri yapıldı.

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aytekin Yıldız, öğrencilerin için verimli bir teknik gezi olduğunu vurgulayarak geziyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Aytekin Yıldız; “Öğrencilerimizin sosyal anlamda gelişimini sağlamak ve yenilikçi öğretim ortamlarını görmek için planladığımız Ankara gezimizi gerçekleştirdik.

İki güne yaydığımız gezi programımızın ilk gününde ilk durağımız Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü oldu. Kampüste sosyal yaşam, fakülteler ve yerleşke hakkında gerekli bilgileri edindikten sonra rotamızı ODTÜ´ye çevirdik.

ODTÜ bünyesinde kurulan RÜZGEM´de (Rüzgar Enerjisi Araştırma Merkezi) yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapan sayın Prof. Dr. Altan Kayran´dan yenilenebilir enerji sektöründe oldukça önemli bir yeri olan rüzgar enerjisi ve kolları hakkında kapsamlı bilgiler edinme fırsatını yakaladık. Bu fırsatı bize sunduğu için Sayın Prof. Dr. Altan Kayran´a ve RÜZGEM gezisi boyunca bizlere rehberlik eden Şehir ve Bölge Planlama Öğrencisi Başak Zeka´ya çok teşekkür ediyoruz.

RÜZGEM gezimizin bitişinde ODTÜ´den ayrılarak, Ankara´da son dönemde ilgi odağı olan Hamamönü bölgesinde ufak bir tur atıp, gezimizin ilk gününü tamamladık.

Gezi programının ikinci gününde, ilk olarak Ankara´nın Etimesgut ilçesine bağlı bir semt olan Eryaman´da MEB tarafından kurulan Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ne ziyarette bulunduk. Yenilenebilir enerji alanlarında eğitim verecek olan bu okulumuz, kendi enerjisini üretmesiyle de Türkiye´de bir ilk olmasıyla bizleri gururlandırdı. Gezi konusunda bizleri oldukça sıcak karşılayan okul müdürümüz sayın Ebubekir Aktepe´ye ve gezi süresince bize rehberlik eden okul müdür yardımcımız sayın Ayhan Bayram´a çok teşekkür ederiz.

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nden ayrıldıktan sonra, güzergahımız üzerinde yer alan Hava Kuvvetleri Müzesi´ne gerçekleştirdiğimiz ziyarette öğrencilerimize, Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde görev yapmış ve halen görev yapmakta olan uçaklarımızı gösterme imkanımız oldu.

Müze ziyaretinden sonraki durağımız Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir oldu. Öğrencilerimiz Anıtkabir ve içerisinde bulunan müzeyi gezerek, bir tarihe tanıklık etme imkanı buldular.

Anıtkabir´den ayrıldıktan sonra, Murgul´a geri dönüş yolculuğu başlamadan önce öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçlarını giderebilmeleri adına, öğrencilerimizi Ankara´da bulunan bir alışveriş merkezine gezmeye götürdük ve Ankara gezimizi sona erdirdik.

Gezinin planlanışından bitişine kadar desteklerini esirgemeyen Murgul Belediye Başkanımız Hasan Çavuş’a, GAMA Enerji A.Ş, ERVA Enerji A.Ş, CANSU HES, Ömer Erzincan ve Kabaca Köy Muhtarlığına, Konaklama için AK Parti Murgul İlçe Başkanı Sami Gülsuyu’na, sağ salim Ankara’ya ulaşmamızı sağlayan Yaşar Kalyoncu ve diğer kaptanlarımıza, her türlü desteğini bizden esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Soylu’ya , Ankara’da bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza yürekten teşekkür ederiz.” Dedi.

Haber:Serpil Duman

Haberin etiketleri:

gezi


Haber okunma sayısı: 20733

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN