erhan

Anne Oğul Aynı Sıralarda

20 Aralık 2016 Salı 09:54
-anne-ogul-ayni-siralarda

Borçka’da yaşayan 43 yaşındaki 3 çocuk annesi Neşe Atan, oğlu Emre Atan (23) ile Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu’nda okuyor.

 

 

Anne Neşe,çocuğu ile aynı okulda öğrenim görmekten büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Liseyi dışarıdan bitirdikten sonra üniversiteye gidemediğini belirten anne Neşe Atan,”İlk öğretimden sonra maddi imkansızlıklardan dolayı okula devam edemedim. Sonra araya iş hayatı ve evlilik girince iyice okumaktan uzaklaştık. İçimde  bir  utku olarak okuyamamanın arzusu hep var oldu.İlçemize bu okulun kazandırılması benim okuma azmi iyice arttı ve ilk sınavlarda tercih ettiğim okul kazanınca soluğu okulda aldım.”

Acarlar Meslek Yüksek Okulu Elektrik Üretimi ve Dağımı 2.sınıf  öğrencisi olan anne Neşe Atan,”Oğlumla evde kumanda kavgası değil, ders için masa kavgası var. "Aynı üniversitede oğlumla okumaktan çok mutluyum. Eğitim önemli ve çok güzel diye düşünüyorum. Eğitim için yaş önemli değil, insanın içinde azim ve istek olması lazım ben azmettim ve başardım. Eşim ve çocuklarım her zaman yanında olduğunu vurgulayan Atan, öğrenci,"okulun örnek öğrencisi olarak işaret ediliyor.

 Okulun hocaları ise,”Neşe hanım, okulda örnek bir öğrenci olarak gösterebileceğimiz bir öğrenci. Saygı duyduğum, duyulmaya ve örnek gösterilmeye hak eden bir öğrencidir. Bulunduğum ortamlarda gıyabında konuştuğum,örnek olarak anlattığım bir kişiliğe sahip bir öğrencimiz. Bir öğrencide aranması gereken bütün özellikleri,” barındırıyor.

 Okulumuz,”geleceğe dönük mezun olduktan sonra iş imkânına sahip olabilecek öğrencileri biz buraya çekmeye çalışıyoruz, sözleri ile okulun özelliklerini de,” özetledi.

Annem ile aynı okulda  olduklarını dile getiren Emre Atan, "Annem  Elektrik Üretimi ve Dağıtımı bölümünü okuyor, ben de İş Güvenliği ve Sağlığı bölümünü okuyorum.Annem okuyamama arzusu hep içinde kalmış,Liseyi açıktan bitirdi.İlçede böyle bir okulun kazandırılması ile annemin 40 yaşından sonra hayallerinin gerçekleştirmesine sebep oldu. Annemle aynı okulda okumak filmleri aratmayan değişik bir duygu bizde gerçeği oldu. Annemle arkadaş ortamında okuyoruz,”ifadelerini kullanarak, Okulun kazandırılmasına vesile olan köylüsü İsmet Acar’a sonsuz teşekkür etti.

 

 

 

Haberin etiketleri:

okul


Haber okunma sayısı: 20784

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARTVİN - HAVA DURUMU

ARTVIN