erhan
-gundogdu-mahallesinin-altyapi-sorununun-cozumunde-sona-gelindi

GÜNDOĞDU MAHALLESİ'NİN ALTYAPI SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE SONA GELİNDİ

Borçka ilçesinin en kalabalık mahallelerinden biri olan Gündoğdu Mahallesi’nde Borçka Belediyesi’nce başlatılan altyapı yenileme çalışmalarında sona gelindi.

-disk-sube-baskani-emekcileri-diske-cagirdi

DİSK ŞUBE BAŞKANI EMEKÇİLERİ DİSK’E ÇAĞIRDI

DİSK Şube başkanı Selim BİLGİN: Tüm emekçi dostlarımıza sesleniyorum; Asla yalnız ve sahipsiz değilsiniz.

-barolardan-kayyum-tepkisi

BAROLARDAN KAYYUM TEPKİSİ!..

Aralarında Artvin Barosu'nunda bulunduğu 30 ilin Barosu, Kayyum atamalara karşı tepki göstererek ortak basın açıklamasında bulundu. Türkiye'nin Kuzeyinden Güneyine, Doğusundan batısına kadar her bölgeden gelen tepkiler sonrası yapılan ortak basın açıklamasında yapılanların hukuk dışı olduğuna vurgu yapıldı.

-yudum-yudum-kansernescafe

YUDUM YUDUM KANSER:"NESCAFE"

3 ü 1 arada ÖLÜM......."Melaminli ZEHİR "

plakcinin-kizina-sahnede-evlenme-teklifi

PLAKÇININ KIZINA SAHNEDE EVLENME TEKLİFİ

Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivalinin final gecesine damgasını vuran ‘evlilik teklifi’ alan sunucu Merve Altıntaş ile kısa bir söyleşimiz oldu.

-turkler-tas-tasimakta-cok-iyinin-hikayesi-tam-162-yil-oncesine-gider

"TÜRKLER TAŞ TAŞIMAKTA ÇOK İYİ!."NİN HİKAYESİ TAM 162 YIL ÖNCESİNE GİDER!..

Mesele sadece Kazdağları değil dostlar!.. Cerattepe, Hod, Yusufeli, Murgul, Sinkot'da değil. Türkiye'nin bütün bölgeleri. Vatan toprağının %40 madencilere ruh sat ruh-sat satılmıştır!.. Hem de 5177 sayılı peşkeş maden kanunuyla!. Papaua Yeni Gine'de bile devletin payı %12, Bizde %2 Elhamdülillah!.. Ama sorsanız maden bizim için çıkıyor!.. Karşı çıkanlar vatan haini!..

-cerattepelilerden-kazdaglarina-destek

CERATTEPELİLERDEN KAZDAĞLARINA DESTEK

İzmir ve İstanbul'da ikamet eden Artvinli hemşehrilerimiz, Metin Gümüş ve Fehmi Bülbül, 5 Ağustos günü gerçekleştirilen "Büyük kaz Dağları buluşmasına katılarak Artvin'i temsil etti. Cerattepe'den Kaz sağları'na selam götürdüğünü belirten Bülbül, Körfe Doğa Sporları Kulübü'nün Kazdağları ile ilgili açıklamasını da paylaştı. Bülbül;;

-topragi-somurmeye-son-verin

TOPRAĞI SÖMÜRMEYE SON VERİN!

Bilim insanlarından uyarı: Toprağı sömürmeye son verin

-ttso-ile-artso-turizmde-guc-birligi-yapacak

TTSO İLE ARTSO TURİZMDE GÜÇ BİRLİĞİ YAPACAK

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası arasında, Artvin’in turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması konusunda ortak çalışma yapma kararı alındı.

-motorcu-dostu-quick-sigorta--motofeste-buyuk-destek-verdi

MOTORCU DOSTU QUİÇK SİGORTA MOTOFESTE BÜYÜK DESTEK VERDİ

Motorcu dostu prestiji ile bilinen Quick Sigorta Artvin Motosiklet Festivaline sponsor olarak bir kez daha takdir topladı.Festival katılımcılarına t-shirt hediye eden Quick sigorta ayrıca motorcuların kullanabileceği çanta,kalem,ajanda gibi promosyon malzemelerini motorculara hediye etti.Festival alanında stand kuran Quick sigorta sigortacılık konusunda katılımcılara bilgilendirme yaptı.

-borcka-belediyesinden-7-ilke-isiginda-halkci-belediyecilik

BORÇKA BELEDİYESİ'NDEN 7 İLKE IŞIĞINDA "HALKÇI BELEDİYECİLİK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyon'da gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nda ‘halkçı belediyecilik’ olarak adlandırdığı 7 temel ilkeyi açıklamıştı.

-muratli-sinir-kapisi-acilmali

MURATLI SINIR KAPISI AÇILMALI!..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Borçka’da yoğun ilgi

bayraktutandan-ataturk-park-soru-onergesi

BAYRAKTUTAN'DAN "ATATÜRK PARK" SORU ÖNERGESİ!.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ”Kamu Yararı” Tartışmalarını Meclis Gündemine Taşıdı.

-kemal-kilicdaroglunun-belediye--baskanlarina-yonelik-sifreleri

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN BELEDİYE BAŞKANLARINA YÖNELİK ŞİFRELERİ!..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Rize-Fındıklı ve Artvin'e teşekkür ziyaretinde bulundu. Yeni başkanları tebrik etti. 2014 yılında yapılan yerel seçimler sonrası Artvin Belediyesinin AKP'ye geçmesinden sonra gazetecilerin en çok üzüldüğünüz il hangisi oldu, sorusuna verdiği, " En çok üzüldüğüm il Artvin oldu." cevabını vermişti.

-anit-agac-ya-da-anitsal-agaclar-nedir

ANIT AĞAÇ YA DA ANITSAL AĞAÇLAR NEDİR?

Akademisyen Oğuz Kurdoğlu, Anıt Ağaçlarla ilgili kısa bir bilgi notunu yazarak” Biz Artvinliler “gurubu ile paylaştı. Kurdoğlu yazısında ise şu ifadelere yer verdi;

-kuresel-isinma-yada-iklimin-degisikligi-insanlari-canlilari-nasil-etkiliyor

KÜRESEL ISINMA YADA İklimiN DEĞİŞİKLİĞİ İNSANLARI, CANLILARI NASIL ETKİLİYOR?..

Küresel Denge Derneği Başkanı Dr. Nuran Talu, illerde gerçekleştirilen İKLİMİN projesinin Erzurum ayağını kısa bir not ile paylaşarak sayfa takipçilerine bilgi verdi. Artvin'de de gerçekleştirilen programda önemli konulara değinilmiş, doğanın korunmasının iklim için çok önemli bir konu olduğuna dikkat çekilmişti. Talu'nun Erzurum 'dan verdiği mesajda şu ifadeler yer alıyor?

-karpuzun-faydalari

KARPUZUN FAYDALARI

Yaz sıcağında en lezzetli serinleme yollarından biri olan karpuzun birçok hastalığın devası olduğu ve iyi bir besin olduğu da kesin. Bazı zararları da olan karpuzun sağlığımızı etkileyen özellikleri neler? İşte karpuzun zararları ve faydaları…

-artvinde-alzheimer-ve-demans-paneli

ARTVİN'DE ALZHEİMER VE DEMANS PANELİ!.

Çağın vebası Demans ve alzheimer.. Dünyada 60 milyonu aşkın, ülkemizde 700 bin, ilimizde ise 4 bini aşkın alzheimer ve demanslının var olduğu düşünülürse,toplumsal bir tehdit söz konusu. Dünyada bunun önlemini almak için çok ciddi çalışmalar yapılıyor.

zulfu-livaneliden-unescoya-kazdaglari-mektubu

ZÜLFÜ LİVANELİ'DEN UNESCO'YA KAZDAĞLARI MEKTUBU!.

Zülfü Livaneli'den UNESCO'ya Kazdağları mektubu. Zülfü Livaneli, UNESCO'ya çağrıda bulundu: Türkiye'nin Kuzeybatı bölgesinde bulunan dünyanın doğal ve kültürel mirası olan Kaz Dağları'na (ünlü mitolojik adı İda Dağı) karşı işlenen suça dikkatinizi çekmek istiyorum.

ekolojik-yikim-bir-emperyal-oyundur

EKOLOJİK YIKIM BİR EMPERYAL OYUNDUR!

Atatürkçü Düşünce derneği genel Merkezi Kazdağları'na sahip çıkarak basın açıklaması yaptı. Tüm Türkiye genelinde ortak metin olarak ADD Şubelerinin bulundukları il ve ilçelerde bu basın açıklamalarını eş zamanlı olarak yerel medya ile paylaştı.